#DERBY są nasze: #WKS Wierzbice zdominował lokalnego Rywala – wygrywamy 3:0 (1:0) i tylko trzy!!!

#DERBY są nasze: #WKS Wierzbice zdominował lokalnego Rywala – wygrywamy 3:0 (1:0) i tylko trzy!!!  

Ten mecz zapowiadał emocje, co dało się wyczuć w obu obozach, przed sobotnią konfrontacją. Trener Grzegorz Podstawek był pewny swoich Zawodników, a Goście mocno zmotywowani. Bezapelacyjne pokonujemy Galaktycznych, aplikując tylko trzy bramki, panując w pełni nad przebiegiem konfrontacji przez 90’minut.   

Przed meczem Michał Śnieżek Trener LKS Galaktocos „Jeśli chodzi o naszą kadrę to składa się z 24 osób oficjalnie zgłoszonych do rozgrywek, jak do tej pory frekwencja nie zawodzi mnie na treningach, są wszyscy poza zawodnikami kontuzjowanymi. Po meczu barażowym i awansie do ligi okręgowej do naszych szeregów dołączyło 6 nowych nabytków, którzy na pewno znacznie podniosą jakość drużyny. W znacznym stopniu zwiększy się rywalizacja o skład i o miejsce praktycznie na każdej pozycji w wyjściowej jedenastce. Jeśli chodzi o przygotowanie do meczu to  nie muszę się raczej martwić o przygotowanie chłopaków od strony mentalnej, gdyż już widać po większości, że mają coś do udowodnienia swojemu lokalnemu rywalowi,  jednak to są derby. A jak wiemy one rządzą się własnymi prawami. Na pewno nie boimy się rywala i nie wyjdziemy schowani za podwójną gardą, wręcz przeciwnie chcemy rywala zaskoczyć otwartą grą i wysoko od początku na nich wyjść, z zachowaniem pełnej dyscypliny taktycznej  w obronie.

Do tej wypowiedzi przed meczem dołączył się Daniel Krawiec (Działacz LKS Galakticos)w sobotę o 15 rozegramy mecz derbowy z WKS Wierzbice, jak wiemy drużyna z Wierzbic głośno mówi o awansie do 4 ligi, dla nas jest to na pewno ciężki mecz, ale jak to każdy z nas wie, derby rządzą się swoimi prawami i jestem pewny, że chłopaki wyjdą i będą walczyć o każdą piłkę, zostawiając serce na boisku. Tydzień temu rozegraliśmy historyczny mecz i zdobyliśmy pierwszy 3 pkt w klasie okręgowej. Cieszą mnie 3 pkt. i postawa całej kadry, która ciężko pracuje na treningach i każdy walczy o pierwszy skład. Każdy punkt szanujemy i do każdego meczu podchodzimy indywidualnie.

Trener Grzegorz Podstawek tonizował przed sobotnie nastroje jeszcze przed derbami „spokojnie, jestem pewny moich Zawodników – jak już mówiłem wcześniej, boisko wszystko zweryfikuje”.

Obie jedenastki wyszły punktualnie o g. 15:00 grać „o swoje”. Mimo, że Galaktyczni grali zacięcie i agresywnie, to nasz zespół od otwarcia zaczął dominować.  Już pierwsze minuty dały „jasny” obraz –  pełną koncentrację naszego Teamu, nieustanne zespołowe parcie na bramkę Gości. Tylko w pierwszej odsłonie ośmiokrotnie byliśmy blisko umieszczenia piłki w bramce: 8’min. Mateusz Kopernicki próbował lobować bramkarza, 11’min. Dominik Wejerowski strzał z przed szesnastki niewiele nad bramką, 15’ min. głowa Michała Ociesy po rzucie rożnym tuż obok słupka, 32’ min. Mateusz Kopernicki z ok. 10 metrów wprost w intuicyjnie broniącego golkipera, 34’ min. Jakub Jakóbczyk z 20 metrów nad bramką, 39’ min. Dominik Wejerowski nad poprzeczką z rzutu wolnego i ponownie w 44’ min. Mateusz Kopernicki trafia z rogu pola karnego w słupek. Wtedy już prowadziliśmy 1:0 – wiosenną kampanię ligową golem rozpoczął w 36’ min. dynamiczny Patryk Bartków. Goście też mieli swoje dwie sytuacje w 45’ min. znakomicie interweniował Kamil Suppan blokują z roku strzał Mateusza Drabickiego oraz w doliczonym czasie gdy głową obok słupka chybił Piotr Mrowiec.

Druga odsłona to jeszcze większa dominacja zielono – biało- czerwonych, już w 47’ min. prowadzimy 2:0. Bramkę strzela bardzo aktywny tego dnia Mateusz Kopernicki i na tym nie zakończył – to był jego dzień! W 73’ min. ustala wynik meczu – z pięciu metrów pakuje do bramki piłkę, idealnie zagraną od Rafała Rybińskiego. W tej części mieliśmy jeszcze 8 okazji: Rafał Rybiński dwukrotnie był „mega” blisko i Mateusz Wejerowski (nowe „wojenne” wzmocnienie – czytaj niebawem) również dwa razy – do tego Michał Ociesa, i ponownie Mateusz „Koper” Kopernicki oraz Adam Gębarzewski. Goście walczyli do końca – stwarzając dwie szanse na poprawę wyniku. W jednym przypadku bili blisko gdy 76’min. Filipa Janiaka zatrzymał Kuba Matlak. Tego dnia cały zespół dał z siebie „maxa” na dużą pochwałę zasługuje linia defensywna przy ponad 30’C „tyrali” z tyłu na zero – AVE #WKS Publiczność oklaskiwała każdego Zawodnika w zielonych koszulkach. Powrót na właściwe „tory” #WKS Wierzbice stał się faktem – DERBY i 3 pkt. SĄ NASZE!!! Zadłużona wygrana całego obozu trójkolorowych!!!

Sobota 8 sierpnia stadion Wierzbice

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej – 2 kolejka.

#WKS Wierzbice vs LKS Galakticos Solna 3:0 (1:0)

Bramki:

1:0: 36’ min. Patryk Bartków

2:0: 47’ min. Mateusz Kopernicki

3:0: 73’ min. Mateusz Kopernicki

żółte kartki: Kamil Frukacz (Galakticos)

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Dariusz Michalak, Radosław Parada, Kamil Suppan, Michał Ociesa, Jakub Jakóbczyk (51’Rafał Rybiński), Konrad Kątny (C) (81’Gerard Cieślik), Adam Gębarzewski (66’Mateusz Brzęczek), Kamil Śmigielski (21’Dominki Wejerowski), Mateusz Kopernicki (76’Mateusz Chodorski), Patryk Bartków (48’Przemysław Pych).

LKS Galakticos Solna: Paweł Wolfinger – Mariusz Paszkowski (C), Adrian Tatko (46’Bartłomiej Błaszczyk), Krzysztof Czerwiński (74’Jakub Mazur),  Filip Janik (82’Damian Rudzki), Kamil Frukacz, Wojciech Ciołek (71’ Jakub Gach), Adrian Żak, Daniel Szczytowicz, Mateusz Drabicki (46’Adrian Repski), Piotr Mrowiec.

Widzów 150.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

FOTO + wypowiedzi po meczu z obozu #WKS oraz Trenerzy: #WKS Wierzbice vs LKS Galakticos Solna

„Wojenny” transfer tuż przed derbami – Dominik Wejerowski z Opolskiej III-ligi w barwach #WKS Wierzbice.

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL