Energetyk Siechnice 0:13 (0:7) WKS Wierzbice – nic dodać, nic ująć!

🇮🇹 Energetyk Siechnice 0:13 (0:7) WKS Wierzbice. Pod szatnią trójkolorowych zapanowała wielka radość: historyczny sukces IV liga w Wierzbicach!!!

✅ Po spotkaniu z Energetykiem Siechnice w ekipie WKS Wierzbice zapanowała duża radość. Zawodnicy i sztab szkoleniowy cieszyli się z pierwszego od powstania Klubu awansu na IV ligowy poziom. Prezes Klubu Bogdan Zdunek zaznaczał, że bardzo spokojnie czekał na ostatni mecz sezonu – awans bardzo cieszy całą społeczność Gminy Kobierzyce, liga była wymagająca.

✅ Wracając do „finałowego” meczu sezonu w Siechnicach – było to jednostronne spotkanie, w którym zielono – biało- czerwoni wiedzieli, po co wychodzą na bisko. Rywale próbowali dotrzymać tempa, ale po 15 minutach było jasne – trzy punkty muszą pojechać do Wierzbic. Już kilka minut przed końcowym gwizdkiem, cała ekipa Działaczy, Trenerów, Zawodników, Kibiców, Sponsorów – była gotowa aby świętować razem na murawie awans! Polał się szampan, była wielka radość, i wzajemne gratulacje. Oczywiście przyśpiewki towarzyszyły wszystkim na boisku – w drodze do szatni i za jej drzwiami. Kulminacja zapanowała gdy wszyscy dotarli do Wierzbic, gdzie gardła z radości zdarli wyśpiewując, IV-liga – IV liga – WKS!!!

✅ Z tego miejsca należy podziękować Władzom Gminy Kobierzyce za wsparcie, Panu Wójtowi Ryszardowi Pacholikowi, Panu v-ce Wójtowi Piotrowi Kopeć, Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Henrykowi Łoposzko i całej Radzie naszej Gminy oraz Radnym. Wszystkim Sponsorom i Partnerom, pogratulować należy naszym Kibicom, Zawodnikom, Trenerom i Działaczom – to nasz wspólny sukces, na który ciężko pracowaliśmy cały sezon. Dziękujemy również Pani dyrektor KOSiR Kobierzyce Pani Mai Muszyńskiej za pomoc i wsparcie – z którą Prezes Bogdan Zdunek świętował dzień później awans Polonii Bielany Wrocławskie do kl. Okręgowej – Gratulacje dla Prezesa Polonii Pana Artura Uchwała i wszystkich Polonistów!

 

✅ Należy dodać, że cała batalia o prywat w klasie okręgowej, była wymagająca, nie ułatwiały tego obostrzenia pandemiczne, dla tego do końca walczyliśmy konsekwentnie i z wytrwałością, aby na koniec sezonu tryumfować z podniesioną głową, awansować wraz z Baryczą Sułów, do której ślemy gratulacje – widzimy się w IV lidze!

 

✅ Teraz czas na kuluarowe prace – przystosowania obiektu do poziomu wyższej ligi oraz zdobycia finansów aby godnie reprezentować naszą Gminę – dużo zależy od naszego Samorządu, aby WKS Wierzbice mógł myśleć o IV ligowych realiach. Będąc pełni nadziei, że nasz wspólny sukces uda się godnie i reprezentatywnie wdrożyć o „piętro” wyżej i tam w pełni się zadomowić – IV liga, IV liga WKS !!!!!!!!!!!!!

Energetyk Siechnice 0:13 (0:7) WKS Wierzbice

Bramki:

13’ Kopernicki

16’ Parada

18’ Gębarzewski

24’ Rybiński

37’ Rybiński

42’ Kątny

44’ Głogowski

47’ Wejerowski

52’ Michalak

56’ Kowalski

78’ Kopernicki

84’ Michalak

85’ Kowalski

Skład WKS: Matlak (46’Stachowiak) – Pych, Suppan, Parada, Michalak, Śmigielski (46’ Brzęczek), Kątny (46’ Wejerowski), Gębarzewski (46’ Boruta), Głogowski, Kopernicki, Rybiński (46’ Kowalski).