GRAMY DALEJ PUCHAR: Nefryt Jordanów Śl. vs #WKS Wierzbice 2:5 (0:1).

GRAMY DALEJ PUCHAR: Nefryt Jordanów Śl. vs #WKS Wierzbice 2:5 (0:1).

Pewnie wygrywamy pierwszy akcent pucharów – był to atrakcyjny przegląd kadry #WKS Wierzbice, w którym przekonująco wygrywamy z Nefrytem Jordanów Śląski, meldując się w kolejnej rundzie okręgu Wrocław.

Jeszcze przed dniem meczowym cały obóz #WKS Wierzbice złożył życzenia i okolicznościowe prezenty dla naszego Kolegi Zawodnika Rafała Zdunka z okazji ślubu – dodało to też ciekawego akcentu przed pucharem – tym bardziej, że Rafał „wskoczył” by pomóc po przerwie do kadry na mecz z Nefrytem z dwoma nowymi Kolegami z drużyny Rezerw: Piotrem Burym i Jackiem Opalińskim – ale o tym później.

Pucharowa rywalizacja przebiegała zgodnie z przewidywaniem – im więcej minut upływało, tym zaznaczaliśmy większą przewagę. W 29’min. wychodzimy na prowadzenie – bramkę po akcji i wrzutce, głową zdobył Michał Boruta. Mimo dużej przewagi, tylko raz w tej części, pakujemy piłkę w siatce – pierwsza połowa kończy się skromnym 0:1.

Następnie po wznowieniu, na boisku w pojawiają się trzej zmiennicy (Wejerowski, Jakubczyk, M.Ociesa), kontynuujemy z pierwszych 45’min. dużą pewność siebie na murawie, czego efekty przychodzą szybko. W 47’min. na 0:2 podwyższa Rafał Rybiński, następnie w 54′ min. jest już 0:3 Dominik Wejerowski strzela po długim, kończąc akcję z za szesnastki. Do 60’min. w składzie pojawiają się kolejni desygnowani do gry trójkolorowi – „nowy narybek” #WKS – Zawodnicy do-rejestrowani na pucharowe gry m. in. z naszych Rezerw – 55′ min Piotr Bury, 59′ min. Jacek Opaliński oraz w 57’min. wracający Rafał Zdunek (dziękujemy Panowie za wsparcie i ambicję!)

W 67’min. mamy 0:4 – Jakub Jakóbczyk kończy zespołową akcję w polu karnym, dając nam wysokie prowadzenie. Od tego momentu – wkradła się dekoncentracja w nasze szeregi – w przeciągu 10’min. tracimy dwie braki – rezultat 2:4, mimo że nadal jesteśmy przy grze.

„Kropka na i” – została postawiona przez nasz Zespół w 81’min. gdy po raz drugi w tym meczu Rafał Rybiński w swoim stylu – strzela dla nas 5 bramkę ustalając końcowy wynik.

Trzeba zaznaczyć, że od 53’min. gramy z przewagą jednego Zawodnika, czerwoną kartkę za ciągłe dyskusje z Arbitrem otrzymał Garcz Nefrytu. Rożnica klas widoczna „gołym okiem” – powodowała w wielu akcjach zapalnik, spóźnione interwencje faul rywali, tylko często przerywały grę. Strzelone pięć bramek i wygrana zdecydowanie przekonująca – ale też bark skuteczności (5 dodatkowych stuprocentowych sytuacji). Atrakcyjny przegląd kadry inne personalia w ustawieniu. Wnioski, lądują w notesie Trenera Grzegorza Podstawka – dobry pierwszy akcent w pucharach, zamykamy ten rozdział – już w sobotę liga wyjazd do Jelcza Laskowic.                            

Sobota 19 sierpnia stadion Jordanów Śląski. 

Puchar Polski – 1/32 okręg Wrocław.

 Nefryt Jordanów Śląski 2:5 (0:1) #WKS Wierzbice

Bramki:

0:1  29’ min. Michał Boruta

0:2 47’ min. Rafał Rybiński

0:3 55’ min. Dominik Wejerowski 

0:4 67’ min. Jakub Jakóbczyk

1:4 73’ min. Nafryt – rzut karny

2:4 76’min. Nefryt

2:5 81’ min. Rafał Rybiński

#WKS Wierzbice: Patryk Stefaniak – Dariusz Michalak (58′ Rafał Zdunek), Radosław Parada, Michał Boruta (46′ Michał Ociesa), Mateusz Chodorski, Przemysław Pych (61′ Jacek Opaliński), Adam Gębarzewski (46’Dominik Wejerowski), Gerard Cieślik (55′ Piotr Bury), Patryk Bartków (46’Jakub Jakóbczyk), Rafał Rybiński, Mateusz Barzęczek.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

5 kolejka KEEZA kl. Okręgowa: przed meczem – wyjazd, Czarni Laskowice kolejnym rywalem.

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL