#Inauguracja na remis #WKS Wierzbice bezbramkowo dzieli się punktami w derbach z GKS Kobierzyce.

#Inauguracja na remis #WKS Wierzbice bezbramkowo dzieli się punktami w derbach z GKS Kobierzyce.

GKS Kobierzyce – #WKS Wierzbice 0:0 (0:0).

Każda ze stron miała swoje sytuacje do strzelanie bramek – zawiodła skuteczność, licznie zgromadzona publiczność nie zobaczyła goli otwarcia sezonu w klasie okręgowej.   

Ta rywalizacja wiązała się z presją lokalnego wyniku, od pierwszych minut nasz zespól nie wszedł dobrze w mecz, co starali się wykorzystać zmotywowani zawodnicy GKS Kobierzyce. Pod dwóch akcjach zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Matlaka. Od tego momentu gra się wyrównała i mecz stał się mocno zacięty. Swoje szanse zaczął wypracowywać #WKS, strzał głową Michała Boruty minimalnie przeszedł obok słupka. Jeszcze w doliczonym czasie zabrakło spokoju pod bramka „Kobierek” gdy Adam Gębarzewski podawał do Jakuba Jakóbczyka a mógł sam kończyć.

Drugie 45’min. zaczynamy od natarcia i wydawało się, że bramki będą następstwem. Tu trzeba oddać gospodarzom i trenerowi Uryczowi, na drugą odsłonę wyszli z zębem, ustawieni mocno defensywie broniąc bramki całym zespołem i korzystnego wyniku jakim był remis – szukając szans w kontrach. Gdyby 54’ minucie Kamil  Śmigielski wykorzystał sytuacje sam na sam mogło być już po meczu. Jak byliśmy coraz bliżej, bliżej szesnastki, piłkarze GKS’u robili wszystko aby blokować strzały ale również skrupulatnie odbierać piłkę, szukając swoich szans w kontrach. Ostatnie 20’min. to dominacja #WKS Wierzbice lecz nie przełożyło się to na korzystny wynik – a w doliczonym czasie gry jeszcze mogliśmy strać punkty, gdy Jakub Matlak pewnie obronił strzał Piotra Prokopa po kontrze. To nie był koniec emocji w tym meczu, jeszcze dwukrotnie po rzutach rożnych były szanse na wywiezienie „kompletu” z Kobierzyc, jednakże bez efektu.

Derby mogły się podobać Kibicom zgromadzonym na stadionie przy ul. Sportowej 1. Mecz walki – zaangażowania i emocji z zasłużonym podziałem punktów dla obu stron z widocznymi plusami dotyczącymi organizacji gry i wydolności po stronie Wierzbickiej. Liga jest długa i punktów do zdobycia – cenimy ten remis z niedosytem skuteczności. Już za tydzień kolejne derby Gminy Kobierzyce na własnym stadionie, zmierzymy się z beniaminkiem, lokalnym rywalem Galakticos Solna – ZAPRASZAMY!!!

Sobota 1 sierpnia stadion Kobierzyce ul. Sportowa 1

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej – 1 kolejka.

GKS Kobierzyce – #WKS Wierzbice 0:0 (0:0)

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak, Dariusz Michalak, Michał Boruta (55’ Mateusz Kopernicki), Radosław Parada, Mateusz Chodorski (71’ Michał Ociesa), Jakub Jakóbczyk (67’ Przemysław Pych), Kamil Suppan, Konrad Kątny (C), Adam Gębarzewski (80’ Jakub Ociesa), Kamil Śmigielski (80’ Rafał Rybiński), Patryk Bartków (67’ Mateusz Brzęczek).

GKS Kobierzyce: Krzysztof Korny, Krystian Bagiński, Patryk Mazurek (45’ Mateusz Jaskólski), Adam Szarek, Jakub Bolisęga, Dawid Pałys (45’ Piotr Użałowicz), Piotr Kozłowski, Jakub Gucwa, Radosław Wiaderkiewicz (57’ Ernest Balicki), Artem Hnatiuk (57’ Tomasz Lisocki), Piotr Prokop.

Widzów 200.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Wypowiedzi po meczu, foto: GKS Kobierzyce vs #WKS Wierzbice.

Przygotowania do derbów: #WKS Wierzbice – Galakticos Solna, trenerzy, zawodnicy.

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL