#kalendarium Wierzbickiego WKS’u: Grzegorz Podstawek na dłużej w #WKS Wierzbice.

Trener Grzegorz Podstawek przedłużył umowę z #WKS Wierzbice, która obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. To wyraźny sygnał Włodarzy naszego Klubu, że ceni sobie współpracę z Trenerem, który w krótkim czasie najpierw po raz pierwszy w historii wprowadził nasz zespół – awansując do klasy okręgowej. Następnie jako główny architekt przebudował tak drużynę, że stała się wiodącym zespołem walcząc o awans do IV-Ligi. W opinii środowiska gdyby nie zakończenie rozgrywek spowodowany epidemią – #WKS Wierzbice byłby już w gronie czwarto-ligowców.

Grzegorz Podstawek: „doszliśmy z Zarządem Klubu #WKS Wierzbice do porozumienia w kwestii dalszej współpracy i realizacji założonego celu jakim jest awans do IV-Ligi. Faktycznie, w krótkim czasie bo w letniej przerwie przed startem do  rundy jesiennej zmuszeni byliśmy do bardzo dużej przebudowy zespołu. Odeszło 12,13 Zawodników i na to miejsce trzeba było sprowadzić następców, którzy będą w stanie powalczyć o awans do kolejnej klasy rozgrywkowej. Nie było to łatwe zadanie, bo powstał praktycznie nowy zespół. Trzy tygodnie okresu przygotowawczego to zdecydowanie za mało czasu na optymalne zgranie zespołu. Do tego dochodzi jeszcze przygotowanie motoryczne, techniczno-taktyczne, a jednostek treningowych zawsze brakuje. Zgrywaliśmy się więc w lidze i to było momentami widać, że zespół nie funkcjonował jeszcze tak jakbym sobie życzył. Zajęliśmy na koniec rundy jesiennej 3 miejsce, mając 2 punkty straty do pierwszego miejsca (od red.: 38 pkt. 12 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka) i gdyby nie kontuzje kluczowych zawodników jestem pewien, że nasz dorobek punktowy był by bogatszy. Stało się jednak inaczej, liga została zakończona a nam pozostał bardzo duży niesmak i rozczarowanie. Szkoda, że nie zostało to rozstrzygnięte na zielonej murawie, bo uważam, że była szansa na dokończenie sezonu choćby z podziałem na grupy mistrzowską i spadkową. Na to decyzję nie mieliśmy jednak wpływu”.

Przygotowanie do nowego sezonu to zawsze czynnik zmian, jednakże w kadrze trenera Podstawka zapanowała stabilizacja. Harmonogram przygotowań jest realizowany konsekwentnie zgodnie z planem, treningi i mecze kontrolne wyłaniają pozytywny obraz przed rundą wiosenną.

Trener Podstawek wskazuje: „to prawda, pracujemy teraz  już razem  trochę dłużej i efekty są widoczne. Z dnia na dzień zespół wygląda coraz lepiej, wypracowywane są automatyzmy i to cieszy. Teraz w 85 % kadra zespołu została utrzymana. Dojdą 3/4 Osoby, które zwiększą jakość i rywalizację w drużynie. Nie jest tajemnicą, że chcemy być wiodącym zespołem w lidze okręgowej i zrobimy wszystko, żeby taka sytuacja jak ostatnio już się nie powtórzyła (3 miejsce na koniec rundy). Najważniejsze, że Zawodnicy są świadomi celu do jakiego dążymy i chcą go zrealizować”.

Trójkolorowi zainaugurują nowy sezon w pierwszy weekend sierpnia – derbowym, wyjazdowym  spotkaniu z GKS Kobierzyce, następnie na własnym stadionie również w derbach zmierzymy się z beniaminkiem Galakticos Solna. Już w czwartej kolejce na stadion do Wierzbic przyjedzie Barycz Sułów, co zapowiada bardzo interesujący początek zmagań ligowych.

Trener  dodaje: „wszystko to zweryfikuje boisko.  Terminarz został rozlosowany i przyjęliśmy go z pokorą. Czas pokaże czy jest dobry czy zły. Dla nas najważniejsze będzie zawsze najbliższy mecz i tak będziemy się przygotowywać. Gdy chce się awansować trzeba wygrywać praktycznie ze wszystkimi i nie oglądać się za siebie. Jesteśmy skupieni na sobie i tego będziemy się trzymali. Co do szans poszczególnych drużyn ciężko mi się odnieść, bo pandemia wielu drużynom pokrzyżowała plany i teraz nie wiadomo jak będą funkcjonować w nowej rzeczywistości. Grając z naszym zespołem – Przeciwnicy mobilizują się podwójnie, więc spodziewamy się ciężkich spotkań. Najważniejsze, żeby kończyły się one dla nas pozytywnym rozstrzygnięciem i zrobimy wszystko, żeby tak było bez względu na to z kim dane będzie nam się zmierzyć w danej kolejce”.

Od półtora roku praca Trenera Grzegorza Podstawka w #WKS Wierzbice przebiega bardzo owocnie, zdobyte doświadczenie zarówno w roli Zawodnika w Klubach z ekstraklasy oraz w roli Trenera na wyższym poziomie, procentują w WKS’ie – efektywnie doprowadzając naszą jedenastkę do roli jednego z głównych faworytów w lidze. Natomiast trud uzyskania awansu jest zarówno Trenerowi Podstawkowi, jego Zawodnikom oraz wszystkim zawiązanym z Klubem w pełni świadomy – tym bardziej „wszystkie ręce na pokład” razem mamy – wspólny cel.