#kalendarium Wierzbickiego WKS’u: odmrażanie wierzbickiej murawy trwa.

Od początku tygodnia drużyna seniorów zielono- biało czerwonych będzie już w kolejnym etapie przygotowań do nadchodzącego sezonu kl. okręgowej gr. Wrocław. Wznowienie treningów przebiega sprawie i zgodnie z harmonogramem – jak dotąd nasz zespół rozegrał trzy mecze kontrolne, wygrywając zdecydowanie wszystkie z optymistycznym bilansem bramkowym (12 strzelonych / 3 stracone bramki).

Już pierwszy sprawdzian wskazał, rzeczywistą wartość sportową naszej kadry – na boisku w Brzezinie, zdecydowanie wygrywamy z niedawnym rywalem ligowym Mechanikiem 4:1 (obecny IV-ligowiec, beniaminek).

Następnie w test-meczu wygrywamy 4:2 z A-klasową Polonią Bielany Wrocławskie w pełni kontrolując przebieg wydarzeń od pierwszej do ostatniej minuty z niżej notowanym rywalem.

Nie zatrzymując dobrej passy – notujemy kolejne zwycięstwo w kontrolnym sprawdzianie, tym razem z ligowym rywalem KS Żórawina pewnie strzelamy 4 bramki z zerowym kontem straconych goli: WKS Wierzbice : KS Żórawina 4:0.

Trzy mecze w trakcie przygotowań dają kilka bardzo wstępnych wniosków – drużyna nie straciła na pewności jaki prezentowała w minionych – przerwanych rozgrywkach, zespołowe dochodzenie do akcji bramkowych, jak na ten etap – dobra dynamika, gdyby skuteczność odzwierciedlić z ligowych meczy na sparingi to bilans na plus zdobytych bramek byłby znacznie korzystniejszy – ale nie o to chodzi w obecnym cyklu treningowym.

Odzyskać co nam zabrała epidemia SARS-CoV-2 z takim podejściem wchodzimy w nowy sezon 2020/2021 – mierząc w miejsca premiowane awansem do IV-Ligi. Jak będzie, kto opuści nasze szeregi, kto wzmocni kadrę zespołu, wyniki, aktualność, newsy, wypowiedzi, relacje – wszystko to co elektryzuje Kibiców w kolejnych odsłonach na NOWEJ oficjalnej stronie naszego Klubu www.wkswierzbice.pl  oraz oficjalnym koncie FB @WKSWIERZBICEOFFICIAL.

Jesteś ciekawy – zainteresowany czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u: 9 nowych zawodników na pokładzie WKS Wierzbice, Trener Grzegorz Podstawek na kolejny rok w Wierzbicach, W kolejności do sprawdzianów Rawia Rawicz, GKS Kobierzyce, Wicher Domasław. Znany komplet ligowych rywali – terminarz.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o WKS Wierzbice.