#kalendarium Wierzbickiego WKS’u: #WKS Wierzbice przed rundą jesienną Klasy Okręgowej.

#kalendarium Wierzbickiego WKS’u: #WKS Wierzbice przed rundą jesienną Klasy Okręgowej.

foto: ni-fo Marcin Formel

Treningi – sprawdziany, eksperymenty dają wstępny obraz czego można się spodziewać w nadchodzącym sezonie i jak można rozpocząć ligę. Nie zawsze ta zasada się sprawdza – jednakże nic też nie wskazuje żeby mogło być inaczej w #WKS Wierzbice. Grzegorz Podstawek – „Chcemy grać swoją piłkę, mieć swój styl, niezależnie od tego co będzie prezentował przeciwnik”.

Obsada niektórych pozycji, nadmiar kandydatów lub ich brak w konkretnym sprawdzianie, mogą skłonić trenera do pewnych zmian. Najważniejsze wnioski zostają w notatkach szkoleniowca Grzegorza Podstawka – jego głowie i w ścianach Klubowych #WKS Wierzbice.

Bogactwo kadrowe a może optymalnie/stabilnie lub nadal są braki. Chyba nigdy nie jest tak, że mamy wszystko co trzeba w zespole. Postęp na tym polega – rotacja w składzie wymusza i kształtuje moc drużyny.

Grzegorz Podstawek„letni okres przygotowawczy, przebiegł bez żadnych komplikacji, to co zostało zaplanowane wszystko udało się zrealizować. Myślę, że Zawodnicy są głodni gry, na ten moment wszyscy zgłaszają akces do walki o pierwszy skład. Jestem bardzo zadowolony – ten okres przygotowawczy mimo tego, że wiązał się z problemami dotyczącymi epidemii udało się dobrze przeprowadzić, w zasadzie bezproblemowo. Miałem do dyspozycji praktycznie 90% kadry przez wszystkie jednostki treningowe – to jest duży plus. Nie będziemy ukrywać, że w lidze naszym celem nadrzędnym jest awans do IV ligi, chcemy go osiągnąć, z tą kadrą jesteśmy w stanie. Zrobimy wszystko żeby tak się stało. Mamy dwa/trzy brakujące ogniwa – jednak może pomyślimy o tym później. Chcemy grać swoją piłkę, mieć swój styl, niezależnie od tego co będzie prezentował przeciwnik”.

Żelazna, doświadczona defensywa – znak firmowy #WKS Wierzbice

Dariusz Michalak jeden z liderów linii obrony –„myślę że w rozgrywkach powinno być dobrze, ten zestaw w lidze wydaje się mocniejszy niż w tamtym roku. Trenujemy tutaj w Wierzbicach mocno, pod okiem trenera Podstawka, jest tutaj zgrana grupa, jesteśmy co można wyczuć mocniejsi niż w tamtym roku. Wielkiej rewolucji kadrowej nie było, doszły zmiany, wzmocnienie kilku pozycji. Myślę, że to tylko podniesie nasz poziom. Naszym celem na ten sezon jest zdecydowanie awans, będziemy się bili w każdym meczu o zwycięstwo. Kilka drużyn będzie pewnie wzmocnionych jak np. Pogoń Oleśnica, Barycz Sułów czy też połączone Polonia Środa Śląska i Strzelinianka. My mamy jeden cel i będziemy się koncentrować na najbliższym meczu. Do każdego meczu będziemy podchodzić, żeby go zdecydowanie wygrać. Tylko od nas zależy czy awansujemy czy nie – tak myślę”. 

foto: ni-fo Marcin Formel

Linia pomocy obfita w rozwiązania taktyczne, mocno w środku pola na skrzydłach jeszcze nie koniec pracy – a wszystko ze wsparciem doświadczonego lidera Konrada Kątnego.

Konrad Kątny „specyficzny okres przygotowawczy ze względu na koronawirusa. Trener Grzegorz Podstawek dobrze to zaplanował, przepracowaliśmy na początku przez okres wprowadzający, tydzień wolnego i następnie powróciliśmy do pracy rozgrywając kilka meczów kontrolnych, pracując już zwiększając obciążenia. Cel mamy jeden przed sezonem – jest to awans. Nie będziemy patrzeć na inne zespoły – będziemy patrzeć na siebie, jestem spokojny, bo potencjał jest bardzo duży w drużynie. Jest kilku doświadczonych zawodników, gdzie grali w wyższych ligach. Są też młodzi perspektywiczni, ciekawi gracze – ta mieszanka myślę da spokojny awans do IV-ligi”.

Do tej wypowiedzi dołącza się Kamil Śmigielski grający na bokach pomocy„przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy tak naprawdę jeszcze w styczniu, był okres kiedy mieliśmy nawet cztery treningi w tygodniu, w tym siłownie i fitness oraz dwa razy boisko. Wtedy na nieszczęście przyszedł czas pandemii, każdy otrzymał zadania aby indywidualnie pracować w domu, co też konsekwentnie realizowaliśmy. Po odpuszczeniu izolacji i wznowieniu, Trener Podstawek nas dobrze przygotował jak widać w meczach sparingowych. Cel jest jeden – po niefortunnym wcześniejszym półroczu, w którym się nie udało awansować, cel zostaje nie zmienny – od początku jak tu przychodziłem wiedziałem o co gramy – czyli awans”.

Ofensywa – gramy wszyscy dla napastników, jak dotąd w 7 grach towarzyskich 21 bramek strzelonych. 

Jakub Jakóbczyk – „tu w Wierzbicach od kiedy trafiłem do zespół, czuje się bardzo dobrze. Drużyna mnie fajnie przywitała, jesteśmy po małej integracji, tutaj wszyscy żyją tą drużyną i chcą żeby szło nam dobrze. Samopoczucie jest tu naprawdę dobre. Trener Grzegorz Podstawek bardzo profesjonalnie podchodzi do spraw treningowych, zawsze wszystko jest przygotowane na zajęciach. Próbujemy różne ustawienia, jest kilka nowych twarzy, tasujemy kilka wariantów na odpowiednich pozycjach. Dużo czasu nad tym elementem spędziliśmy i wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowani do ligi. Nie znam za dobrze tej klasy rozgrywkowej ale patrząc po sparingach to powiedziałbym, że stać nas zdecydowanie na czołówkę”.

Jak jest w naszej bramce – pewność, dyscyplina, umiejętności, takie gwarancje dają dwaj „Agenci” fachu między słupkami.

Jakub Matlak – „w trakcie przygotowań jest pełna frekwencja na treningach, są trzy jednostki w tygodniu na pewno wymagające. Trener wszystko przygotował odpowiednio, zaczął nas od początku powoli wprowadzać po przerwie spowodowanej wirusem. Intensywność we właściwym czasie została złapana, tak żeby na ligę cały zespół był jak najlepiej przygotowany. Jeszcze pracujemy nad kilkoma elementami i mam nadzieje, że pokażemy pełną moc. Nie będę mówił czy jesteśmy faworytem czy nie – znam kolegów, gram już z nimi praktycznie rok, wiemy jakie są nasze umiejętności. Gramy o zwycięstwo w każdym meczu, szanując i trzymając respekt do przeciwnika. Boisko zweryfikuje wszystko ale jeśli maiłbym przed sezonem typować to awansujemy –  nie popełnimy błędu z poprzedniego sezonu i mamy zamiar zameldować się na pierwszym miejscu. Rywalizacja o miejsce w bramce jest czysto sportowa z Patrykiem Stefaniakiem, jest po koleżeńsku, co ważne pomagamy sobie wzajemnie, nie ma mowy o złośliwościach bo chcemy wyjść z numer jeden. Przede wszystkim wspierając siebie, gramy dla drużyny, jeżeli Trener zdecyduje, że Patryk będzie bronił – muszę to uszanować, robiąc dalej swoje podtrzymując dobra formę. Będę czuł mocną rywalizację ze strony Patryka, bo ma spore umiejętności i w niejednym klubie na wyższym poziome spokojnie by sobie poradził”.

Jak widać nikt nie zostawia w zapomnieniu poprzedni sezon, biorąc z tego doświadczenie, szykując się na lepszy kolejny – poprzednia runda 3 pozycja w lidze, tuż za podium, zakończony sezon w połowie rozgrywek to jednym słowem niedosyt. Wracając do obecnego stanu drużyny z tego wszystkiego – układanka składa się w jedną stabilną całość, zgrany obóz #WKS Wierzbice, który mamy nadziej w bardzo dobrej atmosferze, powalczy o prymat w lidzie.

W sobotę 1 sierpnia o godzinie 12:00 na stadionie w Kobierzycach ul. Sportowa 1 – rozpocznie się piłkarski klasyk Wrocławskiej ligi okręgowej. Na takie miano zasługują derby Gminy Kobierzyce i jest to niewątpliwe hit spotkanie pierwszej kolejki. Oczy środowiska będą skierowane na Kobierzycki stadion gdzie – w roli faworyta wystąpi #WKS Wierzbice a GKS Kobierzyce będzie zapewne również chciał dobrze wejść w sezon.

W imieniu całego zgranego TEAMU #WKS Wierzbice – zapraszamy na mecz otwarcia do Kobierzyc: 1 sierpnia sobota godz. 12:00!!!

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Dowództwo drużyny wybrane: trójkolorowy sztandar poniesie Kapitan.

Inauguracja zaczynamy odliczanie/ czuć w powietrzu ciśnienie zainteresowaniem – dobrzy znajomi GKS Kobierzyce vs #WKS Wierzbice – Trenerzy Urycz, Podstawek przed meczem.

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL