Oficjalnie: drużyna WKS Wierzbce pod nowy kierownictwem – trenerem trójkolorowych od dnia dzisiejszego jest Mariusz Bełkowski, natomiast to nie jedyna zmiana w sztabie szkoleniowy – II grającym trenerem został Dominik Wejerowski.

🇮🇹 Oficjalnie: drużyna WKS Wierzbce pod nowy kierownictwem – trenerem trójkolorowych od dnia dzisiejszego jest Mariusz Bełkowski, natomiast to nie jedyna zmiana w sztabie szkoleniowy – II grającym trenerem został Dominik Wejerowski. 🇮🇹

Drużyna WKS Wierzbice jest już po pierwszych zajęciach treningowych pod wodzą trenera Mariusza Bełkowskiego, i jego asystenta Dominika Wejerowskiego. Dwójka szkoleniowców bardzo dobrze zna drużynę – trener Bełkowski, pracuje w Wierzbicach od początku roku, miał angaż w sztabie Mrcina Foltyna jako jego asystent oraz jako pierwszy trener rezerw WKS Wierzbice. Natomiast Dominik Wejerowski jest już z nami od początku sezonu, szybko ukształtował swoją pozycję w zespole jako jej jeden z liderów na boisku. Oboje znają szatnie i zawodników, co jest atutem na starcie pracy.

Mariusz Bełkowski – „otrzymałem propozycje od Zarządu WKS Wierzbice przejęcia zespołu w momencie gdy jest liderem klasy okręgowej. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i nobilitacja, ponieważ pierwszy raz jestem samodzielnym trenerem. Wcześniej miałem przyjemność pracować jako asystent w IV lidze u trenera Marcina Foltyna przez trzy lata, i wcześniej maiłem doświadczenie rocznej pracy w rezerwach Miedzi Legnica jako asystent Radosława Beli. Większość doświadczeń trenerskich i zawodniczych zbierałem w Sokole Wielka Lipa. Do Wierzbic trafiłem wraz z Trenerem Marcinem Foltynem jako jego asystent. Zarząd przedstawił mi cel, który w tym Klubie jest niezmienny od jakiegoś czasu, jest to awans do IV ligi , nie ma co tu dużo ukrywać. Zespół również wie jakie cele są przed nim postawione i każdy z pewnością będzie dążył aby go zrealizować. Zespół zareagował pozytywnie na moją nominacje, nie zapominamy, że odejście trenera Foltyna jest dużą stratą – przez ten okres kiedy razem tu pracowaliśmy drużyna zrobiła progres, rozwinął się przez te trzy miesiące. W porównaniu jak tu przyszliśmy, zrobił krok do przodu – rozwinął się teraz ja jako osoba dowodząca będę chciał to podtrzymać i jeszcze dalej rozwijać.  Będziemy skupiać się na sobie, rozwijać motorykę, taktykę, mentalność i indywidualnie. Nikt nam nie odda punktów za darmo, w każdym meczu będzie trzeba walczyć czy będziemy grali z vice-liderem, z trzecią drużyną czy ósmą w tabeli czy drużynami walczącymi o utrzymanie. Po prostu wszystko zależy od nas, od naszych głów, tak jak mówię, nikt się nie położy, a my będziemy musieli oddać 100%, do tego dołożyć nasze umiejętności techniczno –taktyczne i myślę, że będzie dobrze”.

🇮🇹 Witamy w nowej roli na trójkolorowym pokładzie nowego Trenera Mariusza Bełkowskiego, i jego grającego asystenta Dominika Wejerowskiego, życząc temu duetowi samych sukcesów w naszych barwach. 🇮🇹