Oficjalnie: Trener Marcin Foltyn zmienił WKS Wierzbice na III-Ligowego Piasta Żmigród.

🇮🇹 Oficjalnie: Trener Marcin Foltyn zmienił WKS Wierzbice na III-ligowego Piasta Żmigród. 🇮🇹

W poniedziałek 12 kwietnia br. Marcin Foltyn przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny WKS Wierzbice. Taki obrót sprawy był spowodowany atrakcyjną propozycją jaką otrzymał z trzecioligowca, która dla ambitnego Trenera była z tych „nie do odrzucenia”. Przede wszystkim pod względem sportowym ale i wyzwanie jakie przed nim postawiono, czyli utrzymania statusu Piasta Żmigród w III lidze. 

Pod wodzą już byłego Trenera trójkolorowi rozpoczęli pod koniec stycznia „zimowe” przygotowania do rywalizacji w rundzie wiosennej i poprawy lokaty w lidze.  W tym czasie nasz zespół rozegrał sześć gier kontrolnych; FC Wrocław Academy U18 porażka 3;1, KS Żórawia wygrana 5:1, Błysk Kuźniczysko wygrana 4;1, Śląsk Wrocław U18 porażka 3;1, KS Polonia Bielany Wrocławskie wygrana 4:1, i na tydzień przed inauguracją ligi porażka 0:5 z IV-ligową Lechią Dzierżoniów.

W zmagania ligowe nasza jedenastka weszła z dobrym „tupnięciem” pod wodzą trenera Foltyna, dwukrotne wygrane z rywalami z „za miedzy” – derby nasze – najpierw u siebie pokonujemy 2;0 GKS Kobierzyce, tydzień później na gruncie rywala wygrywamy 0:2 z Galakticos Solna. Wobec potknięć głównych kandydatów do awansu, Pogoni Oleśnica oraz Baryczy Sułów, trójkolorowi szybko i pewnie wskoczyli na fotel lidera – do dnia dzisiejszego zajmując jedynkę.

Rozgrywki po dwóch wiosennych kolejkach przerwał lockdown i fala zachorowani ale już wiemy, że wracamy na boisko żeby walczyć dalej w lidze, natomiast Trener Foltyn pozostawia zespół na 1 lokacie w tabeli – w szybkim tempie poprawił dorobek punktowy o 6 oczek, co daje po rozegranych 20 kolejkach 42 punkty i bilans bramek 74 strzelonych do 19 strat.

Środowisko piłkarskie zainteresowało się dynamicznymi okolicznościami rozstania – możemy zaznaczyć, że Zarząd WKS’u wiedział o propozycji Żmigrodu zanim zaczęły się negocjacje angażu trenera Foltyna w Piaście, trener zachował się bardzo odpowiedzialnie i uczciwie, informując o chęci rozpoczęcia rozmów – jak ustalił warunki i doszło do porozumienia – skorzystał z zapisów umowy, które umożliwiły przenosiny do III ligi. Należy wspomnieć, że żegnając się z WKS’em dopełnił wszelkich starań aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony i tak też się stało!

Z tego miejsca Zarząd WKS Wierzbice, bardzo dziękuje Trenerowi Marcinowi Foltynowi za krótką ale bardzo owocną współpracę. W tym czasie dał się poznać jako znakomity, doświadczony fachowiec, dając drużynie impuls swojego warsztatu i motywacji do pracy w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku na boisku. Życzymy dalszych sukcesów w karierze trenerskiej, przede wszystkim realizacji celów jakie wyznaczył przed nim Zarząd Pasta Żmigród.

Jednocześnie informujemy, że postać nowego szkoleniowca, który zaczyna pracę z drużyną, przedstawimy jeszcze przed nadchodzącym weekendem.

🇮🇹 Zarząd WKS Wierzbice 🇮🇹