RELACJA: dobra wiadomość z Marszowic – Orzeł 1:4 (1:3) #WKS Wierzbice.

RELACJA: dobra wiadomość z Marszowic – Orzeł 1:4 (1:3) #WKS Wierzbice.   

Długo nie czekaliśmy na kolejną, pewną wygraną naszego Zespołu. Warto było być w Marszowicach – wynik w zasadzie ustalamy w pierwszej połowie. Dwukrotnie do protokołu bramkami wpisał się Kapitan #WKS – Konrad Kątny wykorzystując dwa podykotowane rzuty karne. Wracamy do domu z zadowoleniem, „drzwi nadal otwarte”, ponownie jesteśmy o piętro wyżej – 2 pozycja w tabeli.

W tym meczu ani na moment nie poczuliśmy „skoku tętna” za sprawą kontroli wydarzeń na boisku. Gospodarze grali ambitnie – z zaangażowaniem, jednakże nie wystarczyło to na nasz Zespół „rozbujany” od pierwszych minut. Szybko mogliśmy objąć prowadzenie gdy w 6’ min. Rafał Rybiński znalazł się przed golkiperem Rywali – niestety minimalnie chybił. Przewaga Trójkolorowych wzrastała, co powodowało kolejne sytuacje, W przeciągu blisko 10’ min. sędzia dyktuje trzy rzuty karne, po ewidentnych faulach Zawodników Orła – były na tyle bezdyskusyjne, że obóz Marszowic nie protestował. Faulowani w szesnastce byli: dwukrotnie Rafał Rybiński oraz raz Dominik Wejerowski. Skutecznym egzekutorem rzutów karnych dwukrotnie był Konrad Kątny (23’min i 34’min.), natomiast raz nie trafił z jedenastki Rafał Rybiński, 31’min. minimalnie obok słupka. W międzyczasie strzelamy bramkę na 0:2, 28’min. klasycznie wykonany rzut rożny, trafia na głowę do nie pilnowanego Michała Boruty – takich piłek on nie marnuje, co potwierdził celnym golem. Drużyna trenera Pikausa, dwukrotnie w tej części zagroziła, z czego zaliczyli tak zwaną bramkę do szatni – w 37’min. wrzuconą piłkę przyjął idealnie Łukasz Kucyniak, zrobił to tak, że bramka była formalnością – na „tablicy” wynik 1:3.

Po wyjściu z szatni – druga połowa strukturalnie różniła się od pierwszej. Sytuacji bramkowych po obu stronach było mniej. Bardziej królowała walka, determinacja, zaciętość w środkowej części boiska. Gdy któraś z drużyn zbliżała się do pola karnego, to blok defensywy skutecznie neutralizował zapędy. Aczkolwiek też były sytuacje – zaczęli gracze Marszowic, w 49’min wyrzutka i dość niefrasobliwie zrobiło się goręcej pod naszą bramką ale strzał Rywala z dość bliska, pewnie broni nasz brakarz Jakub Matlak. Następnie w 51’ min. Dominik Wejerowski, sam na sam w biegu strzela obok bramki, musieliśmy „obejść się smakiem” było blisko. Wreszcie w 60’ min. Michał Ociesa znalazł się sam przed brakarzem, najpierw strzelił w niego gdy ten interweniował – bramkarz ją odbił a nasz Gracz jeszcze raz spróbował, ale tym razem podawał wzdłuż linii bramkowej, nikt niestety nie zdołał dobić piłki z bliska.

Wreszcie nadchodzi końcówka meczu (sędzia przedłużył zawody o 6’ min. z powodu kontuzji  i  w efekcie zmiany bramkarza w zespole Orła – działo się to w 61’min.). 95’min. tuż przed końcowym gwizdkiem, Dariusz Michalak przejmuje piłkę, ma miejsce z czego korzysta – ruszył indywidualnie przed bramkę, uderza mocno i precyzyjnie z ponad 20 metrów – bramkarz nie miał szans piłka ląduje w siatce tuż przy poprzeczce i słupku – wynik ustalony 1:4, komplet punktów zabieramy zasłużenie do Wierzbic.

Mecz można podsumować stwierdzeniem „aktorzy jednej połowy” – zagraliśmy tak jak chcieliśmy, już w pierwszych 45’min. ustalamy – narzucamy przebieg całego spotkania. Po tej kolejce wskakujemy na 2 pozycję w tabeli, obserwując jak grają inni – tymczasem z podniesioną głową oczekujemy kolejnego Rywala, jakim będzie Parasol Wrocław.

11 KOLEJKA KEEZA KLASY OKRĘGOWEJ GR. WROCŁAW

sobota 3 października godz. 15:00 Marszowice.

Orzeł Marszowice 1:4 (1:3) #WKS Wierzbice

Bramki:

0:1 23’ min. Konrad Kątny (#WKS) rzut krany

0:2 28’ min. Michał Boruta (#WKS)

0:3 34’ min. Konrad Kątny (#WKS) rzut krany

1:3 37’ min. Łukasz Kucyniak (Orzeł)

1:4 95’ min. Dariusz Michalak (#WKS)

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Michał Boruta (84’Przemysław Pych), Radosław Parada, Kamil Suppan, Kajetan Łątka (90’ Mateusz Chodorski), Konrad Kątny (C) (76’Jakub Jakóbczyk), Adam Gębarzewski, Dominik Wejerowski, Michał Ociesa (61’Dariusz Michalak), Patryk Bartków (68’Kamil Śmigielski), Rafał Rybiński (80′ Mateusz Brzęczek).

Orzeł Marszowice: Marcin Mazur, (61’Jacek Skrocki) Krzysztof Bury (68’Jakub Pożarycki), Kasper Morawski, Mieczysław Przytuła, Remigiusz Chowaniak (87’Maciej Sobota), Patryk Dobrzański, Jakub Waszak, Sławomir Dutka (74’Jarosław Wójcik), Tomasz Kozimor, Dawid Pożarycki, Łukasz Kucynik.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Trener Grzegorz Podstawek po meczu: Orzeł Marszowice 1:4 (1:3) #WKS Wierzbice

FOTO: Orzeł Marszowice 1:4 (1:3) #WKS Wierzbice

Trampkarze U14 #WKS Wierzbice wygrywają rundę i 3:1 z Kostomłotami – teraz czas na rewanże.

Klasa B: WKS II Wierzbice vs Polonia II Bielany Wr. niedziela  04 październik g. 11:00 stadion Wierzbice.

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL