RELACJA: koniec – końców cenna wygrana #WKS Wierzbice 2:1 (2:0) EKS Kolektyw Radwanice.

🇮🇹 RELACJA: koniec – końców cenna wygrana #WKS Wierzbice 2:1 (2:0) EKS Kolektyw Radwanice.

✅ Dzięki strzelonym bramkom w pierwszej połowie, zdobywamy komplet punktów w meczu z Kolektywem Radwanice. Bramki dla Trójkolorowych zdobywali Patryk Bartków oraz Michał Ociesa. 43 punkty w rundzie jesiennej zdobyte i seria 5 zwycięstw z rzędu podtrzymana.

✅ Obie drużyny rozpoczęły ten pojedynek spokojnie i uważnie w obronie, jednakże z odmiennym założeniem i nastawieniem, co było widoczne na boisku. Nasz zespól ruszył odważnie, natomiast Przeciwnicy skrupulatnie bronili dostępu do własnej bramki. Sytuacji bramkowych dla nas nie brakowało, czego efekt przyszedł w 19’ minucie – wtedy po strzale Dariusza Michalaka piłka odbija się od Partyka Barkowa i wpada do bramki przed bramkarzem Radwanic, zdezorientowanym rykoszetem. Drugą bramkę strzelamy w 35’minucie – po rzucie rożnym, w zamieszaniu najszybciej do piłki dopadł Michał Ociesa – kierując ją z bliska do siatki. Sytuacji do podwyższenie wyniku nie brakowało, jednakże bardzo dobrze zwody w tym meczu rozgrywał bramkarz Kolektywu Marek Niedomagała – ratując swój zespół wielokrotnie z opresji.

✅ Po zmianie stron optycznie nic się nie zmieniło, nasza przewaga w posiadaniu piłki i kreowania akcji była widoczna, natomiast Przyjezdni zagrali zdecydowanie odważniej – w tej połowie mieliśmy kilka znakomitych okazji ale zatrzymała nas nieskuteczność, zdecydowanie obrońców EKS’u w blokowaniu strzałów oraz ich bramkarz, broniąc – trzeba to uznać znakomicie. Podejście w zwiększą wiarą Zawodników Kolektywu przyniosło efekt – tracimy bramkę w 50’minucie, błąd indywidualny, strata i Goście zdobywają bramkę kontaktową autorstwa Sebastiana Kamińskiego. Ostatecznie okazało się, że to trafienie było ustaleniem wyniku końcowego, który przyjmujemy z zadowoleniem – szkoda nie wykorzystanych szans, trzykrotnie trafiamy w słupek ale najważniejsze są 3 kolejne punkty, dopisane do naszego dorobku – a jest ich 43 i na tą chwilę pozycja v-ce lidera rozgrywek. Goście ten mecz kończyli w dziesiątkę, gdy w 91’minucie sędzia ukarał dwiema żółtymi i w konsekwencji czerwoną kartką zawodnika Radwanic Oleksandra Topolnytskyyego, najpierw za groźny faul i następnie za dyskusje z arbitrem.

✅ Czas zimowej przerwy i podsumowań właśnie stał się faktem – czekamy nadal na rozwój wynikowych wydarzeń, rundy jeszcze nie zakończyły inne zespoły. A że te konfrontacje rzutują na końcowy bilans w pierwszej trójce – i niespodzianki mogą być prawdopodobne, tym bardziej czekamy na rozwój wydarzeń w następny weekend.

✅ Wracając do meczu i całej rundy – gratulacje i podziękowania dla całej Drużyny i Trenera oraz Sztabu. Takie mecze jak dzisiejszy, trzeba umiejętnie wygrywać i inkasować cenny komplet, cała runda jest na pewno udana, były wzloty i też potknięcia oraz spektakularne wysokie zwycięstwa, wychodzimy w tej rywalizacji z podniesioną głową, będąc w ścisłym gronie walczących w tej lidze o najwyższe cele.

19 KOLEJKA KEEZA KLASA OKRĘGOWA Gr. WROCŁAW

Sobota 21 listopad godz. 13:30 stadion Wierzbice.

#WKS Wierzbice 2:1 (2:0) EKS Kolektyw Radwanice

Bramki:

1:0 19’ min. Patryk Bartków (#WKS)

2:0 35’ min. Michał Ociesa (#WKS)

2:1 50′ min. Sebastian Kamiński (Kolektyw)

Skład #WKS Wierzbice: Patryk Stefaniak – Dariusz Michalak, Radosław Parada, Michał Boruta (80′ Marcel Jamrozowicz), Przemysław Pych (46’Kajetan Łątka), Michał Ociesa (58′ Jakub Jakóbczyk), Konrad Kątny (C) (88′ Jakub Ociesa), Adam Gębarzewski, Dominki Wejerowski, Patryk Bartków (46’Kamil Śmigielski), Mateusz Brzęczek (46’Rafał Rybiński).

Skład EKS Kolektyw: Marek Niedomagała – Sebastian Kamiński, Bartosz Książkowski, Arkadiusz Witkowski, Juliusz Gorzeń, Krzysztof Juszczak, Łukasz Arndt, Michał Papiernik Jędrzej Adamowicz, Michał Witka, Oleksandr Topolnytskyy.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL