RELACJA: nadal nie gościnni – #WKS Wierzbice 3:1 (2:1) Burza Godzieszowa.

RELACJA: nadal nie gościnni – #WKS Wierzbice  3:1 (2:1) Burza Godzieszowa.

Nie był to łatwy mecz i na pewno też nie nudny – przy 2:0 poczuliśmy pewność siebie i tak to wyglądało do ostatniego gwizdka. Nasz zespół niczym „reaktor energetyczny” zaczyna dobrze spychając Gości do defensywy. Trochę na własne życzenie dopuszczamy Rwali przed naszą bramkę, jednakże ostatecznie pewnie kasujemy 3 punkty, notują trzecią z rzędu wygraną na własnym boisku w tych rozgrywkach.

Do Wierzbice przyjechała drużyna, która wygrała 4 ostatnie swoje mecze – tym bardziej w naszym obozie panowała koncentracja i chęć zdobyczy 3 punktów. Goście zaczęli dość ostrożne – a #WKS Wierzbice z animuszem. Już 11’ minucie prowadzimy 1:0, gdy po wysokim pressingu i przechwycie, sam na sam z bramkarzem staje Mateusz Kopernicki – już potwierdził nie raz, że takich sytuacji nie marnuje, pakuje po ziemi piłkę do siatki. W 29’ min. jest 2:0, gdy aktywny tego dnia Patryk Bartków idealnie z rzutu wolnego (ok 25 metr) nad murem strzela w „okno” bramki zespołu z Godzieszowej. Gol jak to się mówi „krem de la krem” – ideał. Następnie narzucamy Przeciwnikom nasz styl gry – ale niestety na własne życzenie, dopuszczamy ich przed nasze przedpole z czego robi się w końcu 2:1. W 36’ min. blokowany strzał z rogu pola karnego ostatecznie z bliska dobija Jakub Małecki. Na przerwę schodzimy – tylko z jednobramkową przewagą.

Druga odsłona jest już bardziej wyrównana – Przyjezdni zaczynają szukać swoich szans. W pierwszym kwadransie dużo walki ale nadal mamy swoje okazje – 51’ min. Patryk Bartków obok słupka, 58’ min. Michał Ociesa z 20 metrów strzela wprost w bramkarza. W tym czasie Burza groźniej atakuje w 55’ min. zrobiło się „goręcej” w naszym polu karnym, jednakże Kamil Suppan pewnie zażegnał zagrożenie – zdecydowaną interwencją.

63’ minuta akcja, która zaczęła się dość nieszczególnie, przejęcie piłki przez Rafała Rybińskiego, precyzyjny przerzut krosowy do Mateusza Kopernickiego – ten ściąga na siebie dwóch obrońców, zagrywa na ok 16 metr płasko do Patryka Bartkowa, który bez zwłoki precyzyjne pakuję przy słupku piłkę do bramki – jest 3:1, ten wynik oddaje wydarzenia murawie – jest to dugi GOL w tym meczu Patryka Bartkowa!

Mając taką bramkową przewagę, oddajemy gościom pole, grając ostrożnie ale zdecydowanie – szukając naszych szans z kontry i niwelując atak pozycyjny rywali. Ostatecznie wynik nie ulega zmianie, aczkolwiek jeszcze dwie sytuacje z naszej strony mogły – a nawet powinny przynieść efekt bramkowy. Goście również zbliżyli się dwukrotnie do naszej bramki ale ostatecznie to nasza defensywa i bramkarz wyszli z tych pojedynków bez szwanku.

Zasłużona  wygrana, nie był to mecz „ekonomicznej gry” – Goście to twardy rywal ale w naszym zdecydowanym zasięgu, co potwierdza końcowy wynik. Ważne zdobyte 3 pkt. wyznaczają kurs w górę tabeli – trzecia z rzędu pewna wygrana na własnym stadionie. Już w najbliższą środę wracamy z pucharami w 1/16 tych rozgrywek zagramy wyjazdowo z A-klasowym Rapidem Domaniów – start godzina 17:00.

Sobota 29 sierpnia stadion Wierzbice

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej – 6 kolejka.

#WKS Wierzbice 3:1 (2:1) Burza Godzieszowa

Bramki:

1:0  11’ min. Mateusz Kopernicki (#WKS)

2:0 29’ min. Patryk Bartków (#WKS)

2:1 36’ min. Jakub Małecki (Burza)

3:1 63’ min. Patryk Bartków (#WKS)

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Dariusz Michalak, Kamil Suppan, Radosław Parada, Michał Ociesa (72’Przemysław Pych), Konrad Kątny (C), Adam Gębarzewski (86’Gerard Cieślik), Dominik Wejerowski (55’ Jakub Jakóbczyk), Mateusz Kopernicki (80’Michał Boruta), Patryk Bartków (72’ Mateusz Brzęczek), Rafał Rybiński (65’Kajetan Łątka).

Burza Godzieszowa: Kacper Czapran – Jarosław Kotwicki, Adam Ratajczak, Grzegorz Urbaniak, Kacper Belica (68’Kewin Makówka), Mateusz Słomski (C), Dominik Maziarz, Maciej Fitowski (82’Szymon Mularski), Kamil Błach (80’Dawid Zimkowski), Piotr Czarnecki, Jakub Małecki.

Widzów 100.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

FOTO: #WKS Wierzbice 3:1 (2:1) Burza Godzieszowa.

Trenerzy po meczu #WKS Wierzbice 3:1 (2:1) Burza Godzieszowa.

Puchar Polski 1/16 – kolejny przystanek Rapid Domaniów.

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL