RELACJA: nic gorszego – porażka na własne „życzenie”: #WKS Wierzbice 2:3 (1:0) MLKS Polonia Środa Śląska.

RELACJA: nic gorszego – porażka na własne „życzenie”: #WKS Wierzbice 2:3 (1:0) MLKS Polonia Środa Śląska.

Chcąc pozostać w na szczycie „nie można brać jeńców”. Sportowy „OLIMP” utracony – mając mecz pod kontrolą, prowadzimy 1:0, kolejne „setki”, mecz mógł być „zamknięty” – tymczasem Goście skrupulatnie „robią nam krzywdę”, wykorzystując okazje niemalże w 100%. Najpierw równają wynik na 2:2 – następnie karcą trzecią bramką, zabierając całość punktową ze sobą.

Można tu pisać o „prawdach futbolu” – „niewykorzystane sytuacje się mszczą” – „dobij rywala jak masz okazje bo się podniesie”. Mecz rozpoczyna się dla nas bardziej niż przyzwoicie, w 11’min. prowadzimy 1:0 gdy Konrad Kąty strzałem z rogu szesnastki, przy słupku pakuje piłkę w sieci. Ta połowa należy zdecydowanie dla #WKS’u, Goście taktycznie cofnięci, nasz Zespól w natarciu – ten efekt przynosi okazje i to takie, po których powinniśmy ustalić wynik i zebrać punkty. Trzy znakomite sytuacje – będziemy wspominać, niestety niewykorzystane – dwukrotnie Mateusz Kopernicki i raz Rafał Rybiński byli bardzo blisko. Goście w tej części raz zagrozili i to poważnie – dając sygnał, że jak im się da miejsce, to są w stanie „zamieszać”.

Po zmianie stron stało się to czego – czego nikt się nie spodziewał „Hitchcock” mało powiedziane. W przeciągu 10’min. mamy rollercoaster, 46’min. Rafał Rybiński głową „ociera” słupek niestety z zewnątrz – 4’min. później jest remis. Adam Andrusiak wykorzystuje indywidualny błąd i naszą stratę – pakuje piłkę po długim, będąc sam na sam. Minutę potrzebowaliśmy na „odpowiedź” i jest dalej po naszej myśli – ponownie prowadzimy 2:1 Konrad Kątny precyzyjne wrzuca na głowę Michała Ociesy, który z bliska kontruje ją między słupki. Nadal mamy „swoje” w grze z czego naturalnie korzystamy meldując się blisko pola karnego Rywala – Dominik Wejerowski raz nad bramką, Adam Gębarzewski – strzał z dystansu, no i wreszcie strzał w słupek, po którym widzieliśmy już w bramce piłkę. Mogło być ponownie „po meczu”, była to 67′ min. trzymamy wydaje się kontrolę. Nic mylnego, Polonia łapie tak zwany „oddech” – 72’min. strata na wysłane życzenie, Robert Dutko przejmuje piłkę, zdecydowanie transportuje ją w jedenastkę, strzela i mamy remis 2:2. To nie koniec „dramatu” – 6’min. później zamiast odwrócić losy meczu – robią to na swoją korzyść Przyjezdni – a autorem niespodzianki stał się drugi raz Adam Andrusiak – „kopiuj wklej” robi to dokładnie tak samo jak za pierwszym razem.

Nie zmienna to faktu, że ruszamy ze wszystkim, co mamy tego dnia – czasu zabrakło a Rywal – to zespól, który jest poukładany na tyle żeby nie dać sobie wyrwać takiego „prezentu” – bądź co bądź, na który „szarpali” i „wyszarpali”. Nasz stadion zdobyty pierwszy raz w tym sezonie – wyraźnie tracimy punkty z niedosytem, jak dotąd graliśmy i wygrywaliśmy z potencjalnie lepszymi ale to Polonia Środa Śląska odnosi tryumf – „wywracając nasz porządek do góry nogami”, wracamy „na ziemię” – cofając się ponownie do wcześniejszej, wojskowej zasady „padnij – powstań”.

sobota 26 września stadion Wierzbice.

10 kolejka KEEZA Klasy Okręgowej gr. Wrocław

#WKS Wierzbice 2:3 (1:0) MLKS Polonia Środa Śląska

Bramki:

1:0 11’ min. Konrad Kątny (#WKS)

1:1 50’ min. Adam Andrusiak (Polonia)

2:1 52’ min. Michał Ociesa (#WKS)

2:2 72’ min. Robert Dutko (Polonia)

2:3 78’ min. Adam Andrusiak (Polonia)

#WKS Wierzbice:  – Jakub Matlak, Dariusz Michalak, Kamil Suppan,  Michał Boruta, Kajetan Łątka, Konrad Kątny (C), Adam Gębarzewski, Dominik Wejerowski (77′ Mateusz Brzęczek), Mateusz Kopernicki (40’Kamil Smigielski), Michał Ociesa (68′ Patryk Bartków), Rafał Rybiński (62′ Jakub Jakóbczyk).

MLKS Polonia Środa Śląska: Karol Janusz – Patryk Kowalski, Filip Zając, Tomasz Zakrzewski (61’Kornel Lenartowicz), Krzysztof Rożek (84’Marcin Szczepaniak), Paweł Koziarski, Jakub Więckowski (77’Przemysław Ignasiak), Robert Dutko, Bartosz Kozak (46’Adam Andrusiak), Radosław Juchno, Marcin Antosiewicz (71’Mateusz Wójcik).

Widzów 50.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Trenerzy Grzegorz Podstawek – Krzysztof Tabak po meczu: #WKS Wierzbice 2:3 (1:0) Polonia Środa Śląska.

FOTO: #WKS Wierzbice 2:3 (1:0) Polonia Środa Śląska.

Pojedynek – WKS II Wierzbice vs Polonia II Jaksonów

ORLIK #WKS Wierzbice – gospodarzem turnieju: Relacja.

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL