RELACJA: porażka z Czarnymi Jelcz-Laskowice 3:1 (1:0) – wracamy z podniesioną głową.

RELACJA: porażka z Czarnymi Jelcz-Laskowice 3:1 (1:0) –  wracamy z podniesioną głową.

Mecz walki, w trudnych deszczowych warunkach – nic nie wskazywało, że możemy wrócić bez punktów z Jelcza – Laskowic. Przegrywając 1:0 doprowadzamy do wyrównania – na 12’ min. przed końcem w 2’minuty nieoczekiwanie gdy atakujemy, walczymy o wygraną, tracimy dwie bramki, wracając do Wierzbic z zerowym kontem punktowym.

Sobotnie popołudnie przywitało nasz zespół w Jelczu-Laskowicach deszczową pogodą. Gra od pierwszych minut była mocno „szarpana”, na co miały wpływ niewątpliwie, warunki pogodowe. Zaczynamy od ataków na Przeciwnika, który wyraźnie skoncentrował się na rozbijaniu akcji i kontrowaniu. W 16’ min. mogliśmy prowadzić, gdy zespołową akcję wykończył Dominik Wejerowski ale bramkarz wykazał się zwinnością i końcem palców wybija piłkę za bramkę. W 18’ min. z 20 metrów rzut wolny wykonuje Patryk Bartków, trafia w mur, dobija Konrad Kątny ale bez efektu. W 21’ min. pierwszy sygnał Czarnych, że pod naszą bramka mogą być groźni – Radosław Florek będąc sam na sam trafia w naszego golkipera. Kilka min. później, ponowna kontra Czarnych ale ostatecznie w rogu pola karnego strzał blokuje Konrad Kontny, było groźnie. W 31’ min. Dominki Wejerowski strzela z 20 metrów a bramkarz gospodarzy „wyciągnięty jak struna” ponowienie broni końcem palców – „zapachniało” mocno golem. Po 5’min. jeszcze raz Dominik Wejerowski jest przy piłce przed polem karnym i ponownie bramkarz broni strzał. Gdy byliśmy coraz bliżej uzyskania prowadzenia – Rywale w 36’ min. wyprowadzają trzecią groźną kontrę, którą po dośrodkowaniu na 5 metr, zakończył bramką Radosław Florek. Pierwsze 45’min. przegrywamy dość zaskakująco.

Drugą odsłonę zaczynamy zmianami w składzie – 46’min. Mateusz Brzęczek i Radosław Parada meldują się na boisku. Już w 47’ min. zdobywamy wyrównanie – bramkę na 1:1 po rzucie rożnym, głową pewnie zdobywa Michał Ociesa. Naciskamy w deszczowych warunkach na zespół Czarnych Jelcz – Laskowice grając o 3 pkt., a Gospodarze, czekają na swoje szanse kontrując. W 54’ min. Sędzia główny dyktuje rzut karny na korzyść Czarnych, po zagraniu rzekomą ręką w polu karnym w sytuacji walki trzech zawodników o piłkę. Jednakże wycofuje się z tej decyzji – gdy Sędzia asystent, zgłosił natychmiast, że nie było kontaktu ręki z piłką w tej akcji. Wracamy do gry nadal jest remis. Od tego momentu mniej było sytuacji po obu stronach – a więcej walki w środku i o każdy metr na boisku.

78’min. nadchodzi krytyczny moment meczu – jeden z Zawodników Gospodarzy wrzuca mocną pikę w pole karne – Dariusz Michalak interweniując, chce zażegnać zagrożenie na długim słupku – niefortunnie odbija piłkę do własnej bramki – przegrywamy 2:1. Dwie minuty później, tuż po wznowieniu piłka przejęta w środkowej strefie przez Piłkarzy Jelcza, przerzut na lewa stronę – ostre wstrzelenie jej przed bramkę, a tam czyhający Radosław Florek przyjmuje ją i bez namysłu przy słupku trafia na 3:1 – to już jest po meczu. Nie zmienia faktu jeszcze sytuacja Dominika Wejerowskiego, gdy po jego strzale w 87’ min. ponownie bramkarz wychodzi zwycięsko z pojedynku.

Gorzka porażka- gdy jak do tej pory to my graliśmy do końca z bramkowym rezultatem- tracimy punkty, z rywalem w naszym zasięgu. Wracamy do Wierzbic z podniesioną głową – zawsze na porażkę reakcja jest najważniejsza w kolejnym meczu – będzie to szansa na rehabilitację.

Sobota 22 sierpnia stadion Jelcz – Laskowice

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej – 5 kolejka.

MKS Czarni Jelcz- Laskowice 3:1 (1:0) #WKS Wierzbice

Bramki:

1:0  36’ min. Radosław Florek

1:1 47’ min. Michał Ociesa

2:1 78’ min. Dariusz Michalak – sam.

3:1 80’ min. Radosław Florek  

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Dariusz Michalak, Kamil Suppan, Michał Boruta, Michał Ociesa, Jakub Jakóbczyk (69’Przemysław Pych), Konrad Kątny (C) (83’Gerard Cieślik), Adam Gębarzewski (65’ Rafał Rybiński), Dominki Wejerowski, Mateusz Kopernicki (46’ Radosław Parada), Patryk Bartków (46’ Mateusz Barzęczek).

MKS Czarni Jelcz Laskowice: Mateusz Kubas – Mateusz Fiłon, Michał Żurawski, Grzegorz Lew (76’Daniel Kuźma), Tomasz Tarasewicz, Adrian Okoń, Paweł Przytuła, Piotr Kucharczyk, Aleksandr Mulyk, Marek Minach, Radosław Florek (87’Dominik Chruściel).

Widzów 50.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

FOTO + wypowiedzi: MKS Czarni Jelcz Laskowice vs #WKS Wierzbice.

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL