RELACJA: próbowali podejmować walkę w odpowiedzi ciosy i mamy komplet – #WKS Wierzbice 5:0 (1:0) KS WIWA Goszcz.

Skuteczność dopisała, pewnie wygrywamy 5:0 z WIWĄ Goszcz w meczu 16. kolejki KEEZA Klasy Okręgowej. O zwycięstwie zdecydowała skuteczna druga połowa, 4 bramki zdobył bohater meczu Patryk Bartków. Konto strzelonych bramek wzrosło nam już do 64-rech, najwięcej w lidze.

W dobrej dyspozycji pokonujemy niedawnego IV-ligowca z Goszcza, który podjął wyzwanie i wysoko przyjął grę. W pierwszej połowie zdobywamy jedną bramkę, autorem okazał się późniejszy bohater całego meczu Patryk Bartków. Goście szukali swoich szans, jednakże nie zdołali zagrozić naszej bramce.

Druga połowa to już pełna nasza kontrola wydarzeń na boisku, czego efektem były kolejne czerty strzelone bramki. Grając w dobrym tempie w myśl zasady, że każda obrona jest do „skrzywdzenia” punktujemy błędy Goszczan. Wszystkie detale tak się dopasowały, że w tej części meczu aplikujemy kolejne cztery bramki – jedna samobójcza i kolejne trzy strzela Patryk Bartków, notując klasycznego hattricka. Szczególnej urody była ta ostatnia – precyzyjny strzał w samo „okno”. Wygrana imponującą również m.in. z uwagi na fakt absencji kilku podstawowych Zawodników  – dzisiaj nie mogli zagrać: Rafał Rybiński, Jakub Jakóbczyk, Kajetan Łątka czy kontuzjowany Mateusz Kopernicki – tym bardziej cieszyć może jakość gry i przede wszystkim skuteczność.

Konto strzelonych przez nasz zespół bramek, po tym meczu jest znacząco poprawione, mamy ich już 64 – najwięcej w lidze i o 11 wyprzedamy drugą w tej klasyfikacji Pogoń Oleśnica. Daje mam to imponującą średnią czterech strzelonych goli na mecz. Po stronie strat dziś na zero i potrzymany drugi wynik w stawce 17 straconych, czyli pod kątem bronienia również ścisła czołówka. Czasu na regenerację i odpoczynek nie ma, już w najbliższą środę wyjazd do KS Żórawina strat meczu godzina 13:30.