RELACJA: Puchar Polski – rozstrzygnięcie nie po myśli: #WKS Wierzbice 0:3 (0:2) Foto-Higiena Błyskawica Gać.

RELACJA: Puchar Polski – rozstrzygnięcie nie po myśli: #WKS Wierzbice 0:3 (0:2) Foto-Higiena Błyskawica Gać.

Z nadziejami na niespodziankę, w każdym progu Pucharu Polski szykujemy się do rywalizacji – III ligowiec przyjechał po awans do kolejnej rundy i ten cel osiągną zasłużenie. Rozstrzygnięcie padło niemalże już po 6′ minutach, gdy przegrywamy 0:2. Mimo prób ataku, odwrócenia wyniku – to Foto-Higiena dokłada w końcówce 3 bramkę, to koniec dla nas, Rywal gra dalej.

Jedno trzeba przyznać – cały mecz stał na dobrym poziomie, w zasadzie akcji bramkowych nie było zbyt wiele, na co zapracowały w pierwszej połowie obie jedenastki twardą i zdecydowana grą w defensywie. Z tą różnicą, że to my po 6’min. gry przegrywamy 0:2. Rozpoczynający gwizdek sędziego, faul na przedpolu rogu pola karnego ok. 25 metrów od bramki. Bezpośredni strzał Tobiasza Jarczaka przechodzi mur, piłka dostaje kozła przed interweniującym bramkarzem #WKS’u – przegrywamy 0:1. Pięć min. później Michał Gałaszewski znalazł się przed polem karnym, robi miejsce dryblingiem i balanse ciała w róg szesnastki – strzela „po długim”, piłka od słupka wpada do sieci. Ruszamy do odrabiania strat – jednakże zdyscyplinowany Przeciwnik nie pozwala na zbyt wiele, rozbijając nasze ataki – trzymając wynik „w garści”. Tak szybko przebiega pierwsze 45’min.

Po zmianie stron próbujemy złapać „kontakt”, jednakże i bardziej zbliżamy się do celu, tym lepiej trzecioligowcy bronią, szukając automatyzmów w skarceniu nas kontrą. W tej cześć dwa razy mogliśmy „wrócić do gry” – w 51′ min. Mateusz Brzęczek strzela obok słupka oraz po rzucie rożnym zrobiło się goręcej pod bramką Przeciwnika. Natomiast podopieczni Grzegorza Dorobka – nie pozostali nam dłużni, dwukrotnie byli blisko zamknięcia meczu. Stało się to w 84’min. gdy ruszamy ryzykując wszytko, robimy im miejsce na co cały czas liczyli -Marcin Przybylski kończy kontratak -uderza po ziemi z ok 20 metrów, tuż przy słupku. Kilka minut do końca, choć już wiemy, że dla nas jest to pożegnanie z tą edycją pucharowej rywalizacji.

Trzeba przyznać „lekcja” przyjęta – organizacja gry, mobilność, Foto-Higena zawiesza poprzeczkę wysoko, mimo prób to Rywalowi należą się gratulacje – choć wynik zbyt karcący. Składamy dalej „puzzle” – przez chwilę jest szorstko, jak przegrać to z lepszym, od jutra: akcja – reakcja – liga.

środa 16 września stadion Wierzbice.

III Runda Puchar Polski 1/8 okręg Wrocław

#WKS Wierzbice 0:3 (0:2) Foto-Higiena Błyskawica Gać. 

Bramki:

0:1  1’ min.  Tobiasz Jarczak (Foto-Higiena)

0:2 6’ min.  Michał Gałaszewski (Foto-Higiena)

0:3 84’ min. Marcin Przybylski (Foto-Higiena)

#WKS Wierzbice:  – Patryk Stefaniak, Kamil Śmigielski (46’Rafał Rybiński), Radosław Parada, Michał Boruta, Michał Ociesa, Przemysław Pych (62’Dariusz Michalak), Konrad Kątny (C) (46’Dominik Wejerowski), Adam Gębarzewski, Mateusz Kopernicki (46’Jakub Jakóbczyk), Patryk Bartków, Mateusz Brzęczek (62’Kajetan Łątka).

Foto-Higiena Błyskawica Gać: Michał Bodys – Aleksander Rokosz, Marcin Wdowiak, Michał Gołaszewski, Michał Hawryło, Kacper Stachowski, Wiktor Nahrebecki, Radosław Krzyśków, Jakub Horański, Kacper Piórecki Tobiasz Jarczak.

Widzów 50.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Po meczu pucharowym: #WKS 0:3 (0:2) Foto-Higien  – Trener Grzegorz Podstawek.

FOTO-RELACJA: #WKS 0:3 (0:2) Foto-Higien.

Nie oddać v-ce LIDERA – w bitwie o komplet z LKS Odrą Malczyce.

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL