RELACJA: to się mogło podobać, nasz stadion nie do zdobycia #WKS Wierzbice 5:3 (1:1) KS Zenit Międzybórz.

Pierwsza połowa pod nasze dyktando, mimo że przegrywamy – wyciągamy wynik na remis. Ostatecznie bezdyskusyjne jest pewne zwycięstwo, grając “ultra ofensywnie”, co dało efekty bramkowe po naszej stronie, ale też strat. Trzy pkt. zdobyte plan wykonany.

Mija 4’ min. i zaczynamy od mocnego uderzenia – Jakub Jakóbczyk z rogu pola karnego trafia w słupek. W 9’ min. ,w ten sam słupek, głową po centrze strzela Rafał Rybiński. 2’min. później poprzeczkę bramki Zenitu – obija Dominik Wejerowski. Goście przetrwali napór, skontrowali i zostaliśmy dość niespodziewanie pokarani. Akcja pociągnięta skrzydłem, wrzutka na krótki słupek, a tam wykańcza ją Dawid Wołkowski – przegrywamy 0:1. Od tego momentu „napędzamy” nasze ataki, Rywale nastawiają się na kontry – w 24’min. Jakub Matlak pewnie broni strzał z 20 metrów Zawodnika Zenitu, 2’min. później Mateusz Kopernicki minimalnie chybił z za pola karnego. Napór przynosi skutek, od 31’ min. jest 1:1 – na długi słupek centruje Mateusz Kopernicki, a tam zamka skutecznie głową niezawodny ostatnio Rafał Rybiński. Jeszce przed przerwą mieliśmy znakomitą sytuacje na prowadzenie – po kornerze główkuje Rafał Rybiński. Robi to tak, że piłka trafia na 5 metr do Jakuba Jakóbczyka, lecz ten niestety strzela niecelnie nad bramką.

Po zmianie zaczynamy ponownie mocno – w 47’ min. Dominik Wejerowski po ziemi strzela tuż obok słupka. W 49’min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Kopernicki. Tym razem również niecelnie! Niestety od 51’min. przegrywamy 1:2 – pierwsza akcja gości w drugiej połowie, kontra bokiem boiska, długie dośrodkowanie zamyka z pierwszej piłki strzałem pod poprzeczkę Szymon Rusiecki.

Po dwóch minutach jest wyrównanie. Mateusz Kopernicki znalazł się przed bramką i po długim rogu daje nam rezultat 2:2. Cztery minuty później prowadzimy 3:2. Dośrodkowanie, strącenie piłki głową na 5 metr , do której doskoczył Michał Boruta i wpakował piłkę obok interweniującego bramkarza – mamy 3:2 dla nas!

64’min. – kolejna bramka dla #WKS Wierzbice, krótko rozegrany rzut różny – głową drugą swoją bramkę wbija Michał Boruta – 4:2, cały czas atakujemy. To nie koniec bramek trójkolorowych – 79’ min. Patryk Bartków dośrodkowuję, zamyka Kamil Śmigielski, zagrywając na 16 metr do Dominika Wejerowskiego, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi, daje piątą bramkę dla #WKS Wierzbice.

To nie koniec emocji – Goście dają zryw i zdobywają bramkę, dość nieoczekiwaną patrząc na przebieg gry – 82’min. Bartłomiej Kruszyński cenie trafia przy słupku – mamy 5:3. W 88’ min. mogliśmy podwyższyć wynik – gdy Patryk Bartków, będąc tylko przed bramkarzem, trafia w niego, a piłka wylatują poza bramkę.

Mecz wybiegany – z gradem bramek i wieloma sytuacjami w naszym wykonaniu. Goście postawili się grając skutecznie, jednakże nie wystarczyło to na rozpędzany Teem #WKS Wierzbice – nadal na naszym obiekcie nie pokonani!

5:2 79′ min. Dominik Wejerowski (#WKS)

5:3 82’ min.  Bartłomiej Kruszyński (Zenit)

#WKS Wierzbice:  – Jakub Matlak, Dariusz Michalak, Radosław Parada, Michał Boruta, Kajetan Łątka (89’ Przemysław Pych), Konrad Kątny (C), Adam Gębarzewski, Dominik Wejerowski (83’Michał Ociesa), Mateusz Kopernicki (77’Kamil Smigielski), Jakub Jakóbczyk (60’Patryk Bartków), Rafał Rybiński (69’Mateusz Brzęczek).

KS Zenit Międzybórz: Grzegorz Kubiszyn – Mateusz Warkocz, Zbigniew Sieraczek, Dawid Wołkowski (73’Michał Rusiecki), Bartłomiej Kruszyński, Patryk Kluziak (56’ Sylwester Płoch), Łukasz Galik, Przemysław Sitek, Kamil Sztukowski (86’Mikołaj Plichta), Szymon Rusiecki (82’Kamil Mondzelewski).

Widzów 50.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Po meczu: #WKS 5:3 (1:1) Zenit  – Trenerzy przepytani.

Po meczu: #WKS 5:3 (1:1) Zenit  – przepytany

FOTO-RELACJA: #WKS 5:3 (1:1) Zenit

Środa 16 września Puchar Polski – w Wierzbicach III- ligowa Foto-Higiena Błyskawica Gać.

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL