RELACJA: lecimy dalej, tyko trzy bramki, ale ważne trzy punkty – #WKS Wierzbice 3:0 (0:0) MKS Parasol Wrocław.

RELACJA: lecimy dalej, tyko trzy bramki, ale ważne trzy punkty – #WKS Wierzbice 3:0 (0:0) MKS Parasol Wrocław.   

Mecz niewykorzystanych szans #WKS’u – ostatecznie „wymierzamy sprawiedliwość” w drugiej połowie, wygrywamy różnicą trzech bramek, po stronie strat konto zerowe – inkasując kolejny komplet. Młody Zespół Parasola – zaprezentował dojrzałą, energiczną grę, natomiast nasz Zespół przeciwstawił się tym samym, ale o klasę lepiej.

Pierwsza odsłona to jak zwykło się mówić – seria niewykorzystanych szans, atak pozycyjny ze ściśle broniącym Przeciwnikiem, nie dającym miejsca na strzały czy granie. Mimo to okazji nie brakowało aby umieścić piłkę w siatce i tylko brak skuteczności a nawet szczęścia powodował, że schodzimy do szatni z wynikiem bezbrakowym. W tej części Goście dwukrotnie znaleźli się, aby próbować coś, pod naszym polem karnym, lecz nic z tego nie wynikło. Natomiast blisko otwarcia byliśmy aż 8’krotnie: gdy Rafał Rybiński trafił w 7’mni. w słupek i gdy następnie w 25’min. znajdując się w polu karnym – strzela w boczną siatkę. Po rzutach rożnych bardzo blisko byli Michał Boruta i dwukrotnie Radosław Parada. Szarpał też Patryk Bartków, który w 34’min. z ostrego kąta trafia w bramkarza. Dwukrotnie też nie wykorzystuje okazji Dominik Wejerowski – najpierw po koronkowej akcji z Rafałem Rybińskim, trafił wprost w interweniującego brakarza oraz tuż przed przerwą – 44’min. będąc w sytuacji sam na sam ponownie uderza tak, że broni golkiper Parasola.

Po wyjściu z szatni – nastąpiło „zwolnienie blokady”, dojrzała gra napędzała kolejne akcje, które przyniosły wyczekiwane bramki – zaczynamy szybko i dobrze. W 48’min. rzut różny, w bramkę Rywali uderza przejętą piłkę Radosław Parada, strzela niestety niecelnie w poprzeczkę, piłka wychodzi ponownie w pole, a tam jest Rafał Rybiński, który precyzyjnie przy słupku mierzonym strzałem daje nam prowadzenia 1:0. Druga bramka pada w 55’min., Dominik Wejerowski, tym razem będąc sam na sam nie daje szans – gdzie chciał tam strzelił, mamy 2:0. W tej części meczu kolejne sytuacje się mnożą- Adam Gębarzewski i Dariusz Michalak nie wykorzystują kolejnych „setek”, będąc tylko przed bramkarzem ale w asyście obrońców. Goście cofnięci, rozbijają twardą grą nasze ataki – szukając swych szans w kontrach. Żadna z tych próbnie nie ma powodzenia i mieć nie mogła, bo nasz blok obronny z bramkarzem Jakubem Matlakiem skutecznie – z koncentracją pilnowali dostępu. Wreszcie nadchodzi 87’min. Przemysław Pych indywidualnie wzdłuż pola karnego minął trzech piłkarzy wrocławian, wykłada piłkę Marcelowi Jamorozowiczowi, który z 16’metrów uderza celnie, po ziemi i przy słupku – wynik ustalony 3:0. Grając wielofunkcyjnie z synchronizowanym ustawieniu w drugich 45’min., efekty przychodzą same – na naszym koncie 28 punktów, wrzucamy „radar” na Przeciwników w lidze, spoglądając na tabelę.

12 KOLEJKA KEEZA KLASY OKRĘGOWEJ GR. WROCŁAW

sobota 10 października godz. 15:00 Wierzbice.

#WKS Wierzbice 3:0 (0:0) MKS Parasol Wrocław. 

Bramki:

1:0 48’ min. Rafał Rybiński (#WKS)

2:0 55’ min. Dominik Wejerowski (#WKS)

3:0 87’ min. Marcel Jamrozowicz (#WKS)

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Dariusz Michalak Michał Boruta (75’Mateusz Chodorski), Radosław Parada (61’Kamil Suppan), Kajetan Łątka, Konrad Kątny (C), Adam Gębarzewski, Dominik Wejerowski (67’Marcel Jamrozowicz), Patryk Bartków (75′ Mateusz Brzęczek), Kamil Śmigielski (67’Jakub Jakóbczyk), Rafał Rybiński (77’Przemysław Pych)

Parasol Wrocław: Marcin Szaro – Sebastian Leśniewski (65’Michał Wojczal), Krzysztof Cieśla, Adrian Piasecki (46’Bartosz Stolarek), Mateusz Gieranin, Dawid Król (77’Wojciech Lis), Taras Pylypenko, Maciej Sobczak, Piotr Dulik (65’Rafał Sandulski), Michał Woźnica, Jakub Warchoł (71’Adam Kraśnianka).

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Trenerzy po meczu Grzegorz Podstawek / Robert Cichy: #WKS Wierzbice 3:0 (0:0) MKS Parasol Wrocław.

FOTO: #WKS Wierzbice 3:0 (0:0) MKS Parasol Wrocław.

Trampkarze U14 #WKS Wierzbice kolejny wstrząs- wygrana 10:4 z AJ Kąty Wrocławskie.

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL