🇮🇹 RELACJA: w dzień Święta Narodowego – świętujemy pewną wygraną: KS Żórawina 1:4 (0:3) #WKS Wierzyce.

✅ Przywozimy zasłużony komplet punktów do Wierzbic, pierwsza połowa na trójkę – prowadzimy 0:3, po zmianie stron Przeciwnik się postawił, ale ostatecznie kończy się naszym triumfem. Po dwie bramki w tym meczu dla trójkolorowych barw zdobyli Dominik Wejerowski i Michał Boruta.

✅ Ten mecz zaczęliśmy odważnie i z przekonaniem w zwycięstwo – założenia podziałały, natomiast Gospodarze mimo prób musieli uznać naszą wyższość. Otwieramy mecz w 21’mincuie, Dominik Wejerowski przejmuje piłkę za polem karnym, uderza po ziemi w stronę dalszego słupka, jeszcze piłka dostaje kozioł i wpada do siatki, obok interweniującego bramkarza. Siedem minut później jest już 0:2, na listę wpisuje się Michał Boruta, trafia głową po rozegranym rzucie rożnym. Na minutę przed przerwą podwyższamy prowadzenie – ponownie do siatki trafia Dominik Wejerowski, robi to przytomnie z bliska, gdy piłka trafia pod jego nogi. Z zaliczką 3 bramek idziemy do szatni.

✅ Druga połowa była już bardziej wyrównana, Przeciwnicy otrząsnęli się z trzech naszych ciosów – próbując nawiązać dalszą wyrównaną grę. Natomiast już w 49’ minucie trójkolorowi umieszczają futbolówkę w sieci. Michał Boruta ponownie głową podwyższa wynik na 0:4 – kolejny raz potwierdza, że gra głową jest jego specjalnością (druga jego bramka w tym meczu). Od tego momentu w nasze szeregi wkrada się rozluźnienie, mecz się wyrównał, co Rywal stara się wykorzystać. Wychodzi im to w 76’ min. – strata, kontra, podciągniecie z piłką na dwunasty metr, strzał, honorowy gol stał się faktem, jednakże nie miał on już wpływu na końcowe losy meczu.

✅ Wygrywamy z KS Żórawina zasłużenie, po bardzo dobrej pierwszej połowie, w której właściwie mecz się rozstrzygnął. Drugo odsłona pokazała, że Rywal nie „złożył broni”, ale nie na tyle żeby wrócić chociażby po remis – co trzeba zauważyć, nasz Zespół nie pozwala rozwinąć bardziej „skrzydeł” Zawodnikom Żórawiny.

✅ Przed nami tygodniowa przerwa – regeneracyjna, obligatoryjna pauza, czekamy i obserwujemy jaki będzie dalszy przebieg ligi – natomiast w ostatniej kolejce tego roku mamy przed sobą planowany mecz, na własnym stadionie z Kolektywem Radwanice w sobotę 21 listopada.