RELACJA: ważny test oblany – MKS Pogoń Oleśnica 2:0 (1:0) #WKS Wierzbice.

RELACJA: ważny test oblany – MKS Pogoń Oleśnica 2:0 (1:0) #WKS Wierzbice.

Grając w przewadze jednego zawodnika przez 30’minut, nie wykorzystujemy rzutu karnego – to wszystko powoduje, że wracamy z Oleśnicy pokonani – nawet bez punktu. Gospodarze tryumfują, pewnie lokując się na pozycji lidera rozgrywek.

Wszystko co mogło się niestety nie udać w tym meczu to się stało – zaczynamy mecz twardo z obustronną agresją. Dużo szarpanych akcji w obu zespołach – ranga meczu powoduje skrupulatne, zdystansowane poczynania jedenastek. Wynik na 1:0 otwierają Zawodnicy Pogoni Oleśnica w 21′ min. – gdy obok muru z rzutu wolnego do bramki trafia Mateusz Jendryca. Bramkowych okazji było jak „na lekarstwo”, często wszystko co istotne działo się w środku pola – królowała walka – nikt nie „odstawiał nogi”. Jeszcze w tej części w 24′ min. umieszczamy piłkę w bramce po strzale Rafała Rybińskiego, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewkę „w górę” – sygnalizując wcześniejsze wyjście piłki poza pole gry – bramka nieuznana.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie – niestety mimo korzystnego przebiegu dla nas. W 60’min. drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Pogoni: Tomasz Karga, za faul na Konradzie Kątnym. Wniosło to ożywienie w naszych szeregach na tyle, że 79’min. po faulu na Michale Ociesie, sędzia dyktuje rzut karny. Niestety do tej pory nasz etatowy wykonawca jedenastek, Dariusz Michalak przestrzelił nad bramką karnego – co dodało „skrzydeł”  Zawodnikom Oleśnicy. Gdy jeszcze myśleliśmy o ugraniu choćby remisu to Gospodarze – nieoczekiwanie dla wszystkich strzelają drugą bramkę, ustalając końcowy wynik. Autorem gola na 2:0 był w 85’min. Piotr Kotwa. Lider z Oleśnicy pozostaje zasłużenie na szczycie tabeli, nasz zespół wraca z trudnego terenu pokonany – w zasadzie „nic nie wychodziło” nam w dzisiejszej konfrontacji – trzeba uznać wyższość w tym meczu Pogoni i zamknąć ten rozdział.

13 KOLEJKA KEEZA KLASY OKRĘGOWEJ GR. WROCŁAW

niedziela 18 października godz. 15:00 Oleśnica.

MKS Pogoń Oleśnica 2:0 (1:0) #WKS Wierzbice

Bramki:

1:0 21’ min. Mateusz Jendryca (Pogoń)

2:0 85’ min. Piotr Kotwa (Pogoń)

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Dariusz Michalak, Michał Boruta, Kamil Suppan (73’Radosław Parada), Kajetan Łątka, Konrad Kątny (C)(78′ Michał Ociesa), Adam Gębarzewski, Dominik Wejerowski, Patryk Bartków (59’Marcel Jamrozowicz), Kamil Śmigielski (51’Jakub Jakóbczyk), Rafał Rybiński (84′ Mateusz Brzęczek).

MKS Pogoń Oleśnica: Sebastian Bledzewski – Tomasz Karga, Jerzy Łada, Karol Siódmiak (51′ Filip Balcerzak), Kacper Korcik, Michał Hałapacz, Piotr Uznański (74’Dawid Drosiński), Filip Szczypkowski (94’Gracjan Szwak), Wojciech Strójwąs, Mateusz Jendryca (84’Natan Świerczyński), Piotr Kotwa.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL