RELACJA: wysoko w Strzelnie, wspinaczka trwa – potrójne rodeo Rafała Rybińskiego: Strzelinianka Strzelin 0:7 (0:5) #WKS Wierzbice.

RELACJA: wysoko w Strzelnie, wspinaczka trwa  – potrójne rodeo Rafała Rybińskiego: Strzelinianka Strzelin 0:7 (0:5) #WKS Wierzbice.

Gra modelowa, akcje, sytuacje, bramki – dysproporcja widoczna, co dało nam najpierw pięć bramek – po zmianie stron kolejne dwie. Mimo wyniku 0:7, możemy przyznać, że jest to niski wymiar, sytuacji wykreowanych nie brakowało. Mocno zaznaczył się Rafał Rybiński, ustrzelił klasycznego hattricka, ugrał jedenastkę i przy kolejnej 5 bramce brał główny udział – man of the metch.

Kibicie gospodarzy zgromadzeni na stadionie – od pierwszych minut nie mogli „uschnąć z wrażeń jak na pustyni” gdy nasz zespół ruszył intensywnie do przodu. Pierwsza odsłona jest jak jej wynik – 0:5 dla #WKS Wierzbice. Dominacja na boisku pod każdym względem. Rafał Rybiński grał w tym meczu tylko 45’ min. ale jak! 3 branki: w 6’ min. – celnie bity korner wykończył go głową, w 10” min. znalazł się z bliska – podanie wzdłuż bramki Jakuba Jakóbczyka oraz w 20′ min. ponownie głową po precyzyjnej centrze ze skrzydła Kamila Smigielskiego. W 29’ min. mamy 0:4, gdy Dominik Wejerowski obsługuje – a w roli głównej Rafał Rybiński – strzela z ok. 11 metrów jednak na drodze do bramki jeszcze odbija piłkę Dariusz Michalak – to jemu ostatecznie zaliczono bramkę. To nie koniec „Ryby” w tym meczu: 30’ min. jest faulowany w akcji indywidualnej w polu karnym – wykonawcą z „wapna” jest Dariusz Michalak, podwyższa od poprzeczki na 0:5 (druga bramka Darka w tym meczu).

Po przerwie drużyna Strzelinianki jeszcze bardziej przyjęła defensywne ustawienie, nasz zespół „szedł za ciosem” jednak nie był już tak „rozbujany” a argumentów wystarczało do pola karnego, gdzie brakowało koncentracji, skuteczności – i zwykłego szczęścia. Natomiast Rywale bronili jak mogli, grając do końca ofiarnie. W tej części strzelamy tylko 2 bramki – 56’ min. do sieci trafia Jakub Jakóbczyk – asystuje podając wzdłuż bramki „na nos”  Mateusz Kopernicji oraz w 88’ min. Michał Ociesa ustala wynik na 0:7, strzelając mocno po długim rogu, w wypracowanej sytuacji sam na sam.

Po trzech dniach od ligowego zwycięstwa z Pawłowicami, odrobiony mecz zaległej 3 kolejki –  kolejny bardzo dobry akcent zespołu trenera Grzegorza Podstawka, znacząca wygrana, wynik na duży plus – roszady w składzie i przemeblowane ustawienie dające kolejne warianty. Pniemy się w ligowej tabeli – jest już podium, 3 miejsce, 16 pkt. bilans 22-6 bramek. W najbliższą sobotę kolejna bitwa w Wierzbicach o wygraną z beniaminkiem Zenitem Międzybórz – do którego podchodzimy z respektem, pokornie krok po kroku broniąc dobrej passy na własnym gruncie.

środa 9 września stadion Strzelin.

3 kolejka KEEZA Klasy Okręgowej gr. Wrocław

Strzelinianka Strzelin 0:7 (0:7) #WKS Wierzbice

Bramki:

0:1  6’ min. Rafał Rybiński

0:2 10’ min. Rafał Rybiński

0:3 20’ min. Rafał Rybiński

0:4 29’ min. Dariusz Michalak

0:5 30’ min. Dariusz Michalak – rzut karny

0:6 56′ min. Jakub Jakóbczyk

0:7 88′ min. Michał Ociesa

#WKS Wierzbice:  – Patryk Stefaniak, Dariusz Michalak, Kamil Suppan (28’Radosław Parada), Michał Boruta, Kajetan Łątka, Konrad Kątny (C) (46’Adam Gębarzewski), Dominik Wejerowski (46’Mateusz Kopernicki), Kamil Śmigielski (62’Michał Ociesa), Patryk Bartków (62’Przemysław Pych), Jakub Jakóbczyk, Rafał Rybiński (46’Mateusz Brzęczek).

Strzelinianka Strzelin: Kornel Sagan (46’Jakub Stępień) – Eliasz Augustyn (46’Dominki Prus) , Adrian Rosiak, Krzysztof Rogan, Jarosław Wróblewski (78’Jakub Pawlak), Miłosz Korzyński, Dawid Dochniak, Krzysztof Będkowski, Dawid Onyszkiewicz, Igor Porańśki, Wojciech Wnuczek,

Widzów 100.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Po meczu: Strzelinianka 0:7 (0:5) #WKS – Trenerzy przepytani.

Po meczu: Strzelinianka 0:7 (0:5) #WKS – przepytany jeden z liderów defensywy Dariusz Michalak.

FOTO-RELACJA: Strzelinianka 0:7 (0:5) #WKS

Przed meczem – bitwa o punkty na naszym stadionie: Zenit Międzybórz

Zarząd #WKS Wierzbice, konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL