RELACJA: wyśrubowany wynik dziełem kolektywu – #WKS Wierzbice 9:0 (5:0) Energetyk Siechnice.

RELACJA: wyśrubowany wynik dziełem kolektywu –  #WKS Wierzbice 9:0 (5:0) Energetyk Siechnice.

Mocne „uderzenie” w postaci 9 bramek zaaplikowali drużynie Energetyka trójkolorowi – znacząco poprawiając, już i tak dobre, nasze konto strzelonych bramek. Do przerwy było już wszystko jasne – 5:0, po przewie kolejne 4 bramki – hattrickiem popisał się Rafał Rybiński.

Mecz bez większych przeszkód zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem – dość pasywnie ale agresywnie grająca drużyna Gości, często dopuszczała naszych zawodników do sytuacji strzeleckich. Im więcej czasu upływało, tym bardziej nasze ataki były konkretne. Nie można odmówić drużynie Energetyka ambicji – jednakże na bardzo dobrze „rozbujany” nasz zespół nie byli w stanie się przeciwstawić.

Wynik otwiera już w 9’min. Dominik Wejerowski, mierzonym strzałem z rogu pola karnego po „długim” słupku. Pięć minut później jest już 2:0 – dokładnie wrzucona piłkę Kamila Śmigielskiego na bramkę głową zamienia Rafał Rybiński. Trzecia bramka jest autorstwa Jakuba Jakóbczyka, który indywidualnie mija trzech Rywali – strzela celnie po ziemi. To nie koniec wrażeń bramkowych, w 39’ min. Dariusz Michalak zagrywa wzdłuż pola karnego do Dominika Wejerowskiego – pozostawiony bez opieki mierzy z ponad 20 metrów prosto w „okno” – 4:0. Jeszcze 3’min. przed przerwą podwyższamy wynik – aktywny w tym meczu Kamil Smigielski „skopiował” niemalże pierwsza bramkę, uderzając z rogu pola karnego precyzyjnie „pod długim”.  W tej części mogliśmy jeszcze z większym zapasem schodzić do szatni – jednak w trzech sytuacjach zabrakło niewiele. Trochę precyzji zabrakło Dominikowi Wejerowskiemu oraz Jakubowi Jakóbczykowi a najbliżej podwyższenia był w 36’min. Radosław Parada trafiając głową w poprzeczkę.

Zagrożenie po stronie Siechniczan było kilkukrotnie odnotowane, ale na tyle niegroźne, że nasz blok obronny radził sobie z tymi atakami bardzo pewnie.

Po zmianie stron Rywale – wykazali charakter, dwukrotnie jako pierwsi meldując się nieskutecznie pod naszą bramką. Ta część również odzwierciedla „fakty” jakie miały miejsce w pierwszej – im więcej minut rywalizacji, tym bardziej zaznaczaliśmy przewagę. Zaczynamy od nie wykorzystanej jedenastki – podyktowanej po faulu na szarżującym Kamilu Śmigielskim. Niewiele ale przestrzelił ją po ziemi w 53’mni. Radosław Parada. Szusta bramka pada trzy minuty później – Dominik Wejerowski obsługuje prostopadle „w ulicę” Rafała Rybińskiego – nasz snajper „kładzie” na ziemię dwójkę obrońców i później bramkarza – z ostrego kąta, ślizgiem idealnie mierzy do siatki (to mogło się podobać!).

Nie zatrzymujemy szybkiego tempa rozgrywania, w 79’ min. kolejny rzut karny jest efektem zagrania piłki ręką – tym razem do „wapna” podchodzi Rafał Rybiński pewnie wykorzystuje karnego, tym samym notując hattricka na swoje konto. Kolejne, jeszcze dwie bramki są autorstwem – w 82’min. Patryka Bartkowa, indywidualnie robi miejsce dryblingiem i strzela z dystansu precyzyjnie przy słupku oraz w 84’min. Marcela Jamrozowicza, który strzałem z za 16’stki ustala końcowy wynik.

Rywale tego dnia – pozostawili nam „drzwi otwarte” co nasz zespół skrupulatnie wykorzystał, widoczna była również różnica wynikająca też m.in. z zajmowanych pozycji w lidze. Mamy konto strzeleckie znacząco poprawione, co też ma swoje istotne znaczenie. W kolejnej kolejce ruszamy w trasę – wyjazd do Sobótki na następny bój o punkty z miejscowym Zachodem.

14 KOLEJKA KEEZA KLASA OKRĘGOWA Gr. WROCŁAW

niedziela 25 październik godz. 12:00 stadion Wierzbice.

#WKS Wierzbice 9:0 (5:0) Energetyk Siechnice

Bramki:

1:0 9’ min. Dominik Wejerowski (#WKS)

2:0 14’ min. Rafał Rybiński (#WKS)

3:0 22’ min. Jakub Jakóbczyk (#WKS)

4:0 39’ min. Dominik Wejerowski (#WKS)

5:0 42’ min. Kamil Śmigielski (#WKS)

6:0 56′ min. Rafał Rybiński (#WKS)

7:0 79′ min. Rafał Rybiński (#WKS) rzut karny

8:0 82’ min.  Patryk Bartków (#WKS)

9:0 84’ min.  Marcel Jamrozowicz (#WKS)

Skład #WKS Wierzbice: Patryk Stefaniak – Dariusz Michalak, Kamil Suppan, Radosław Parada, Michał Ociesa, Michał Boruta (70’Patryk Bartków), Adam Gębarzewski (84’Jakub Ociesa), Kamil Śmigielski (68’Przemysław Pych), Jakub Jakóbczyk (64’Marcel Jamrozowicz), Dominki Wejerowski (59’ Mateusz Brzęczek), Rafał Rybiński.

Skład Energetyk: Piotr Wojciechowski – Marcin Józefowicz, Aleksander Skipioł, Viacheslav Prymachenko, Paweł Szymiczek, Fabian Antas, Kacper Stańko, Jakub Targowski, Paweł Uglis, Sylwester Kleśta, Eryk Szczepański.   

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL