Sprawdzian nr 6: GKS Mirków Długołęka – #WKS Wierzbice 2:1 (0:1).

Sprawdzian nr 6: GKS Mirków Długołęka – #WKS Wierzbice 2:1 (0:1).

Równio na dwa tygodnie przed inauguracją ligi czas na eksperymenty dobiega końca. W szóstej grze kontrolnej z małym niedosytem odnoście wyniku przegrywamy nieznacznie z wyżej notowanym GKS’em Mirków/Długołęka 2:1 (0:1) – prowadzać do przerwy zasłużenie 0:1.

To jest ten czas, aby jeszcze sprawdzać obsadę na kilku pozycjach – tak też się dzieje u Gospodarzy dzisiejszego meczu testowego. Nowy trener IV-ligowców Mariusz Perzyna (zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Dorobka) w pierwszej połowie ustawił swój zespół dość ofensywnie, co spowodowało optyczną przewagę do 15’min. Od tego momentu jedenastka #WKS Wierzbice przejęła kontrolę nad poczynaniami na boisku, czego efektem było wyjście na prowadzenie teamu Grzegorza Podstawka – bramka autorstwa Kamila Suupana w 17’min.

Drugie 45’min. rozpoczyna się podobnie jak pierwsze GKS Mirków – zaznacza swoja lekką przewagę, doprowadzając do remisu w 54’min. Zaznaczyć trzeba, że z IV-ligowym rywalem płynność gry oraz dyscyplina na boisku dawała dla oka jakościowo dobry obraz. Zmiany po obu stronach, sytuacji do podwyższenia nie wykorzystują piłkarze WKS’u – jedna z ostatnich akcji Gospodarzy kontra i przegrywamy w 86’min 2:1.

Bardzo dobry sprawdzian, pierwsza odsłona dla naszego zespołu, druga dla GKS’u Mirków, wydaje się że remis byłby bardziej sprawiedliwy ale wygrywa ten co strzela bramki. Mecz z tych – dający kilka ważnych odpowiedzi – wskazujący kierunek pracy i to co jest już gotowe, wypracowane.

Ostatni już 7 towarzyski mecz rozegramy z przedstawicielem wielkopolskiej piłki z Rawią Rawicz – przedpremierowe granie z ostatnimi „poprawkami „- i do mety, na mecz inauguracyjny.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u: W kolejności do sprawdzianów: Rawia Rawicz na finiszu przed inauguracją. Czterech Zawodników opuszcza #WKS Wierzbice. #WKS Wierzbice przed rundą jesienną. Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL