Stracona szansa . Bielawianka Bielawa 3:2 WKS Wierzbice !

Bielawianka Bielawa 3:2 WKS Wierzbice.

Skład WKS-u : 1.Stefaniak – 6.Boruta,4.Parada,20.Cichocki,15.Błach – 13.Śmigielski,3.Kątny,14.Paszek,17.Gębarzewski,10.Rajczakowski-9.Jeziorski

Bramki:

26′ Mateusz Kuriata (Bielawianka Bielawa)

37′ Bielawianka Bielawa (rzut karny)

50′ Boruta (asysta Laptsai)

76′ Bielawianka Bielawa

90′ Poważny (asysta Laptsai)

Początek meczu to dwie ładne akcje naszego zespołu , w pierwszej Paszek świetnie wypatrzył Jeziorskiego , niestety nasz napastnik był na pozycji spalonej , druga akcja to przerzut ze środka pola do Boruty który ofensywnie włączył się do akcji i głową dograł na 10 metr przed bramkę Bielawianki , na miejscu jednak świetnie interweniujący stoper gości.

Po optycznej przewadze WKS-u do głosu dochodzi miejscowa drużyna kilkukrotnie próbując swoich sił bokami boiska , wtórował w tym gracz z nr. 7 na plecach , który zmusił Stefaniaka do 2 interwencji .

W 26 minucie po stracie w środku pola Bielawianka wyprowadziła kontrę którą przerwał nasz kapitan około 20 metra od bramki , do piłki podszedł Mateusz Kuriata i płaskim strzałem w dolny róg pokonuje naszego bramkarza ! Przegrywamy 1:0 !

Kilka minut później odgryzamy się kontrą , świetne prostopadłe podanie Kątnego do Rajczakowskiego , i gdyby nie kolejna świetna interwencja stopera Bielawianki mielibyśmy sytuację sam na sam z bramkarzem.

W 37 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Parada, z racji tego że miało to miejsce w polu karnym Bielawiance został podyktowany rzut karny . Mało brakowało żeby Patryk Stefaniak naprawił wybryk kolegi lecz niestety piłka po jego rękach wpadła do bramki . Mamy 2:0 !

Po przerwie trener zdecydował się zrobić aż 6 zmian ( na boisku pozostali tylko Stefaniak,Boruta,Cichocki oraz Błach ).

Można powiedzieć że zadziałało to motywująco na WKS , świetnym rajdem popisał się Oleksandr Laptsai który przebiegł z piłką dobre kilkadziesiąt metrów i podał wprost na nogę włączającego się Boruty , mamy 2:1 i wciąż jesteśmy w grze !

Przez kolejne minuty próbowaliśmy stworzyć sytuacje lecz mądrze grająca Bielawianka nie dała się zaskoczyć .

Mądra kontra zaskoczyła nasz blok obronny w 70 minucie, prostopadłe podanie do napastnika gospodarzy i świetny strzał pod poprzeczkę , mamy 3:1 !

W ostatniej minucie kolejną świetną akcje przeprowadził Oleksandr Laptsai , szarpnął prawą stroną i podał do Poważnego który pokonał bramkarza z Bielawy w 90 minucie, do końca spotkania niestety wynik nie uległ zmianie i wracamy do Wierzbic na tarczy ..