Szczelna obrona Orzełka nie dała się zaskoczyć !WKS Wierzbice 0:2 Orzeł Ząbkowice Śląskie .

WKS Wierzbice 0:2 Orzeł Ząbkowice Śląskie

Skład WKS-u: Stefaniak-Błach,Ciurkot,Cichocki,Wandel-Jeziorski,Kątny,Gębarzewski,Rajczakowski,Paszek-Poważny

KS Orzeł Ząbkowice Śląskie  nie dał się zaskoczyć, gra obronna gości wyglądała imponująco dobrze , do tego dołożyli szybkie kontry którymi zaskoczyli nas dwukrotnie.

Mecz zaczął się od kilku ostrych starć w środku pola , z biegiem czasu większe posiadanie mieli nasi przeciwnicy, my staraliśmy się odpowiadać stałymi fragmentami gry lecz nie przyniosły one zamierzonego skutku.

W 20 minucie świetną interwencję zaliczył Patryk Stefaniak , nasz bramkarz w sytuacji sam na sam sparował piłkę po strzale napastnika z Ząbkowic Śląskich.

Po tej groźniej sytuacji  odpowiedzieliśmy dobrym strzałem Ciurkota do którego dośrodkował Kątny , ( 24 minuta)  , do końca 1 odsłony spotkania drużyną która przeważała był Orzeł Ząbkowice Śląskie ,  my próbowaliśmy wyprowadzać kontrataki lecz brakowało tzw. ostatniego podania. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis .

Na drugą połowę wyszliśmy bez żadnych zmian w składzie, niestety tuż po rozpoczęciu spotkania tracimy gola , strata w środku pola i szybka kontra lewą stroną boiska  i Stefaniak był bez szans .

Kolejne minuty to walka w środku pola , z lekką przewagą gości . Nie da się odmówić zaangażowania naszym zawodnikom lecz zorganizowana i współpracująca defensywa gości nie dawała nam zbyt dużego pola do popisu w ataku .

Do końca spotkania można było zauważyć jak dobrze Orzeł ma dopracowane kontrataki , każdy z zawodników dokładnie wiedział gdzie ma być w danej sytuacji , dwukrotnie zostaliśmy zaskoczeni ( przy jednej sytuacji skrzydłowy podawał zbyt mocno do napastnika i ten nie zdążył dojść do piłki, w drugiej sędzia odgwizdał spalonego)

Niestety jak powiada przysłowie do 3 razy sztuka, i w ostatnich minutach gry goście byli nieomylni, na uwagę zasługuje świetne kilkudziesięciometrowe podanie bramkarza , jak i mądre rozrzucenie w boczną strefę środkowego pomocnika.

Przegrywamy kolejne spotkanie i coraz gorzej wygląda nasza sytuacja w tabeli , należy jak najszybciej zacząć punktować.

W następnej kolejce podejmiemy zespół podejmie Piast Żerniki którego trenerem jest Grzegorz Podstawek