Towarzysko: MKS Piast Żmigród – #WKS Wierzbice 0:0 (0:0).

Towarzysko: MKS Piast Żmigród – #WKS Wierzbice 0:0 (0:0).

#WKS Wierzbice ostatni test zdał na 5+ w Żmigrodzie z III-ligowym Piastem, ekipa prowadzona przez szkoleniowca Grzegorza Podstawka remisuje 0:0 – mając swoje szanse na wygraną. W przyszłą sobotę pierwszy mecz w lidze z GKS Kobierzyce – w jakim składem zagra #WKS.

W następny weekend w Kobierzycach oficjalnie w rozgrywkach zaprezentuje się #WKS Wierzbice. Wynik bezbramkowy ostatniego 7 meczu towarzyskiego z Piastem Żmigród, nie jest wyznacznikiem do konstrukcji składu na inaugurację – jest polem doświadczalnym, prób, czasami ryzykownych aczkolwiek, ciekawie, interesujących rozwiązań kadrowych dla trenera.

Zaznaczyć należy, ten sprawdzian wypadł – na duży plus, z bardzo dobrze zorganizowaną drużyną grającą z doświadczeniem na III-ligowym poziomie. Ten test-mecz nie był z charakteru piłkarskiej „dżumy” ale znakomitym polem sprawdzającym warianty piłkarskie dla trenerów obu jedenastek.  Od pierwszych minut ukształtował się obraz gry, który niemalże do końca charakteryzuje ten sparing. Przeciwnicy posiadali piłkę, wymieniali podania, rotowali akcje- natomiast cały zespół #WKS Wierzbice bardzo dobrze „przesuwał”, uszczuplając miejsce do oddania strzałów. W tym też bardzo dobrze wypadł cały blok defensywy zachowując czyste konto do końca meczu. Mieliśmy też swoje szanse po szybko wyprowadzonych kontratakach, jednakże nie zakończone golem. Gospodarze jak i zawodnicy trenera Podstawka, mieli swoje okazje bramkowe, ale nie zostały ostatecznie wykorzystane – kończąc na zero po obu stronach.

Czas przygotowań w zasadzie dobiegł końca, nadchodzący tydzień będzie już podporządkowany do otwarcia – w sobotę derby z GKS’em Kobierzyce, zapraszamy na stadion ul. Sportowa 1, do stolicy naszej gminy, nasz cały obóz #WKS Wierzbice jedzie zdobyć to miejsce!

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u: #WKS Wierzbice przed rundą jesienną Trener i Zawodnicy cytowani. Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL