Towarzysko #WKS Wierzbice -KS Wicher Domasław 4:2 (2:1).

5 sprawdzian: #WKS Wierzbice vs KS Wicher Domasław 4:2 (2:1).

Piłkarska środa ponownie na czwórkę dla #WKS Wierzbice. To już „tradycja” nasz team ponownie w piątej grze kontrolnej strzela 4 bramki – z tym, że nie wykorzystuje dwóch rzutów karnych.

Nie obyło się bez trudności z niżej notowanym rywalem zanim „weszliśmy w grę” przegrywamy od 10′ min. 0:1. Ambitnym i zmotywowanym Gościom, animuszu wystarczyło do 20′ min. pierwszej odsłony – im dalej w czas gry, tym przewaga wierzbickiej jedenastki znacząco wzrastała. Brak skuteczności skutkował – tylko dwoma trafieniami: w 13′ min. do remisu doprowadza Kamil Suppan na 2:1 podwyższa w 32′ min. Przemysław Pych.

Druga odsłona nie zmieniła obrazu gry – generalnie mecz nie był porywający, jednakże im bardziej trójkolorowi naciskali na rywali tym tłoczniej robiło się w polu karnym przyjezdnych. Czekając na kolejne wydawało się nasze bramki, po jednej z kontr to Wicher w 50′ min. wyrównuje na 2:2. Następnie wszystko wraca na właściwe tory w 63′ min. Mateusz Kopernicki po indywidualnej akcji podwyższa na 3:2 oraz w 86′ min. Kamil Śmigielski ustala wynik końcowy – 4:2 dla #WKS Wierzbice. Goście mogli jeszcze poprawić dorobek bramkowy, jednak też nie strzelają z jedenastu metrów (ciekawostką jest fakt, że trzy rzuty karne w tym sparingu obronili bramkarze – dwukrotnie golkiper z Domasława i raz Jakub Matlak z #WKS Wierzbice).

Były też chwile wzmożonego napięcia ok 70′ min. po jednej z decyzji sędziego, zawodnicy obu drużyn nerwowo „wymieniali zdania” – arbiter konkretnie opanował zapędy, usuwając z boiska dwóch graczy z Domasława i jednego z naszych.

Kolejny już 6 towarzyski mecz gramy w sobotę 18 lipca z przedstawicielem IV-ligi gr. wschodnia – wyjazdowo z GKS Mirków Długołęka.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u: W kolejności do sprawdzianów: GKS Mirków Długołęka, Rawia Rawicz. WKS Wierzbice przed rundą jesienną. Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL