Trener Grzegorz Podstawek o lidze, zakończeniu rundy i planach przygotowawczych.

🇮🇹 Trener Grzegorz Podstawek o lidze, zakończeniu rundy i planach przygotowawczych.

✅ Grzegorz Podstawek #WKS – „cała runda jesienna przebiegła w naszym wykonaniu tak, że możemy być zadowoleni – 43 punkty to naprawdę dobry wynik. Patrząc na to jakim składem dysponowaliśmy i jak generalnie układało się nam z kontuzjami…”

✅ Grzegorz Podstawek #WKS – „Cała runda jesienna przebiegła w naszym wykonaniu tak, że możemy być zadowoleni – 43 punkty to naprawdę dobry wynik. Patrząc na to jakim składem dysponowaliśmy i jak generalnie układało się nam z kontuzjami. Bywało tak, że wypadały nam jedni zawodnicy, następnie dochodzili drudzy. Na przykład, na początku Rafał Rybiński, później Mateusz Kopernicki – uzupełniali się. Cieszę się, że w 18’sto osobowym składzie dotrwaliśmy do końca tych rozgrywek, więc te 43 punkty uważam za dobry wynik. Na pewno tych punktów – tak jak powiedziałem już wcześniej można było zdobyć 6-7 więcej ale trzeba szanować to co mamy. Uważam, że względem poprzedniej rundy ta liga jest bardziej wyrównana, są trzy, cztery drużyny, które będą walczyć o czołówkę, czyli awans do IV-ligi. Jest duża grupa z „środka” i tak naprawdę mniej zespołów, które odstają od poziomu ligi okręgowej. Na pewno szykuje się bardzo ciężka wiosna.

✅ Obecnie mieliśmy ten tydzień roztrenowania, w przyszłym tygodniu spotkamy się jeszcze jeden lub dwa razy i też żeby porozmawiać z Zawodnikami, m.in. również na temat planów na przyszłość. Okres przygotowawczy mamy już dawno zaplanowany, natomiast w tym momencie nie wszystko zależy od nas, na tą chwile nie mamy pewności czy będziemy mogli korzystać z hali i siłowni, ze względu na zakazy epidemiczne. Od dawna mamy cały plan przygotowany, wszystkie sparingi, rozpisane treningi, chciałbym korzystać z siłowni, z hali i sali do fitness ale musimy obecnie czekać na decyzje i niewykluczone, że ten plan trzeba będzie modyfikować względem zezwoleń. Ze względu na epidemię te sprawy są po za nami, nie mamy na to wpływu wiec czekamy. Palujemy spotkać się 15 stycznia’, będziemy pracować przez dwa miesiące do rozpoczęcia i pierwszego meczu ligowego z Kobierzycami. Patrząc na nasz skład – mogę powiedzieć, że jest skrystalizowany, mamy kręgosłup zespołu, nie będę chciał dużych zmian – żadnej rewolucji kadrowej, na pewno będziemy pracować nad trzema lub czterema nazwiskami, z uwagi na to, że kilku chłopców zrezygnowało lub złapali kontuzje i nie będą w stanie kontynuować swojej gry w Wierzbicach, więc bardziej będą to zmiany „kosmetyczne” kadrowe. Jeśli chodzi o gry kontrolne w okresie przygotowawczym gramy ich 9, myślę, że jest to w zupełności wystarczająca liczba gier, jest połowa meczy które rozegramy w lidze czyli 18, wystarczająca aby sprawdzić nowych Zawodników i ich wkomponować w zespół – zgrać i poprawić przede wszystkim detale, których nam brakuje, żeby te wszystkie słabsze strony zniwelować”, które nam się przydarzyły jesienią”.