Trenerzy po meczu Grzegorz Podstawek / Andrzej Gomołysek: #WKS Wierzbice 2:1 (2:0) EKS Kolektyw Radwanice.

Trenerzy po meczu Grzegorz Podstawek / Andrzej Gomołysek: #WKS Wierzbice 2:1 (2:0) EKS Kolektyw Radwanice.

 Kolektyw Andrzej Gomołysek – „broniliśmy się głęboko, czekaliśmy na akcje Wierzbic, wiedzieliśmy, że będą dość powolne i dokładne, dlatego czekaliśmy, staraliśmy się „sypać piach” w ich tryby…”

Grzegorz Podstawek #WKS – „43 punkty zdobyte to bardzo dobry wynik. Na pewno można było zdobyć tych punktów 6/7 więcej ale myślę, że jest to dobra pozycja wyjściowa, żeby dalej uczestniczyć w walce…”

Grzegorz Podstawek #WKS – „ponownie cieszymy się z trzech punktów, aczkolwiek nie był to mecz, który tak sobie zaplanowaliśmy, wydawało się, że będzie łatwo i przyjemnie, okazało się że było inaczej. Mimo łatwego prowadzenia 2;0 i stworzenia sobie multum sytuacji, trzeba powiedzieć sobie szczerze – były trzy słupki i dwie poprzeczki, tych sytuacji nie wykorzystujemy i z prostego błędu tak naprawdę tracimy bramkę na 2:1 i robi się nerwowo. Dlatego trzeba zakończyć to – powiedzieć, że zdobyliśmy trzy punkty i to było dla nas najważniejsze. Jeżeli chodzi o podsumowanie rundy myślę, że 43 punkty zdobyte to bardzo dobry wynik. Na pewno można było zdobyć tych punktów 6/7 więcej ale myślę, że jest to dobra pozycja wyjściowa, żeby dalej uczestniczyć w walce o awans – nasz cel, który założyliśmy sobie przed sezonem dalej pozostaje aktualny”.       

Kolektyw Andrzej Gomołysek  – „wiedzieliśmy czego tutaj się spodziewać, wiedzieliśmy jaki jest styl Wierzbic, spodziewaliśmy się też małego boiska, więc zdecydowaliśmy się dopasować pod to taktykę. Broniliśmy się głęboko, czekaliśmy na akcje Wierzbic, wiedzieliśmy, że będą dość powolne i dokładne, dlatego czekaliśmy, staraliśmy się „sypać piach”  w ich tryby. Mieliśmy też dzisiaj taki skład, że była to absolutna konieczność, wyczekiwać i kontrować. Myślę, że była duża przewaga Wierzbic, zdecydowana większość sytuacji, natomiast mieliśmy też swoich kilka szans, natomiast wynik jest absolutnie zasłużony. Jeżeli chodzi o wszystkie zespoły – to w tej lidze kilka odstaje zdecydowanie od pozostałych ponad poziom, mam tu na myśli Oleśnice i Wierzbice, ewentualnie Barycz Sułów, poza tym jest dość szeroka – nie nazwałbym tego nawet grupą pościgową, tylko środek tabeli i kilka drużyn, które ewidentnie odstają. Myślę, że jesteśmy zdecydowanie w tej drugiej grupie, natomiast z uwagi na to, że mieliśmy sporo problemów kadrowych w ciągu tej rundy i kilka takich meczów dosłownie, żeby zebrać skład – znajdujemy się w okolicach tej dolnej części tej strefy ale mamy jeszcze jeden mecz, w którym możemy sprawić, że doskoczymy do środka tabeli.               

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL