#WKS TOTALNY – efektowny klasyk: #WKS Wierzbice vs LKS Barycz Sułów 5:1 (2:1).

#WKS TOTALNY –  efektowny klasyk: #WKS Wierzbice vs LKS Barycz Sułów 5:1 (2:1).

Tak się gra jak Przeciwnik pozwala – kolejny raz sprawdza się piłkarska prawda. Nie zanosiło się na pogrom Baryczy, w końcu do Wierzbic przyjechał lider. Szybko tracimy bramkę, to jeszcze bardziej podrażniło nasz Zespół, który od tego momentu harował na końcowy wynik. Pięcio-bramkowa wygrana jest w pełni zasłużona, wybiegana, zapracowana – Goście zaprezentowali się mocno przeciętnie.

Otrawcie meczu i po rzucie rożnym przegrywamy 0:1 – głową bramkę zdobywa Adrian Puchała, wyprzedził obronę i po długim rogu trafia do siatki. Zimny prysznic podziałał na #WKS mocno ambicjonalnie, Barycz się cofa grając agresywnie – nasz zespół gra swoje. Już w 7’min. mógł być remis, Dominik Wejerowski nożycami minimalnie przestrzelił. Nasz napór narastał, dużo gry faul – w 20’min. po indywidualnym przechwycie przed szesnastką, Adam Gębarzewski jest faulowany w polu karnym – Dariusz Michalak pewnie wykonuje jedenastkę – wracamy do gry 1:1. Drużyna z Sułowa nastawiła się na kontry i długie przerzuty, Zawodnicy Trenera Podstawka, konsekwentnie atakując, szukali swoich szans raz za razem. W 38’ min. było 2:1, sytuacje sam na sam wykorzystuje Mateusz Kopernicki – bramka „do szatni” i trzeba przyznać, mogło być ich więcej.

Druga połowa „koncertowa” dla nas. Rywale w pełni zdetronizowani, my grał w piłkę – Goście podejmują ostrą walkę, jednakże to tyle na co stać Barycz w ten dzień. Zaczynamy z animuszem, 46’ min. strzał Jakuba Jakóbczyka, 47’ min. Patryka Bartkowa i ponownie Jakóbczyka z za pola karnego w 59’ min. Goście próbują bardziej atakować – ale „odbijają” się od szczelnej naszej obrony. W 66’ min. jest 3:1 – na boisku pojawia się Mateusz Brzęczek jedna z jego pierwszych akcji – w polu karnym twardo walcząc z obrońcami, wypracowuje pozycję i z ostrego kąta, od słupka pakują piłkę do sieci! 3:1 to już bardzo dobra zaliczka! Jeszcze Sułów – próbował gonić wynik, dając miejsce do zabójczych kontr trójkolorowych. Najpierw Mateusz Kopernicki w 72’ min. znalazł się sam na sam z bramkarzem, w tej akcji golkiper wychodzi zwycięsko. Goście, im bardziej zbliżali się do naszego pola karnego, tym więcej miejsca robiło się na ich połowie – 87’ min. Rafał Rybiński, dostaje piłkę między obrońców, wychodzi na czystą pozycję i mamy 4:1! W tym momencie, jeden z agresywnej tego dnia grupy kibiców gości – rzuca pustą plastikową butelką w bliskiej odległości sędziego linowego i naszej ławki rezerwowych.

Mamy przerwę – Sędzia był zmuszony na 5’ min. przerwać mecz. Dopiero po tym czasie na tyle ustały wulgaryzmy, zastraszanie i agresja publiczności Sułowskiej, że można było dokończyć grę.  Po wznowieniu – ponownie ruszamy na Rywali, Przemysław Pych, wypracowuje sobie pozycję w rogu pola karnego – strzela z ostrego kąta, mamy 5:1 – wynik meczu ustalony.

3 punkty zostają w Wierzbicach, przerywamy serię trzech zwycięstw Baryczy Sułów – pokonując bezdyskusyjnie lidera na własny stadionie. Nie dajemy szans Przyjezdnym – odwracamy wynik mimo straconej bramki, kontrolując przez pełne 90’ min. – wydarzenia na boisku.                         

Sobota 15 sierpnia stadion Wierzbice

Mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej – 4 kolejka.

#WKS Wierzbice vs LKS Barycz Sułów 5:1 (2:1)

Bramki:

0:1  3’ min. Adrian Puchała

1:1 20’ min. Dariusz Michalak – rzut karny

2:1 38’ min. Mateusz Kopernicki

3:1 66’ min. Mateusz Brzęczek

4:1 87’ min. Rafał Rybiński

5:1 95’ min. Przemysław Pych

#WKS Wierzbice: Jakub Matlak – Dariusz Michalak, Kamil Suppan, Michał Boruta, Michał Ociesa, Jakub Jakóbczyk (64’Przemysław Pych), Konrad Kątny (C), Adam Gębarzewski (92’Gerard Cieślik), Dominki Wejerowski (77’Rafał Rybiński), Mateusz Kopernicki (82’Mateusz Chodorski), Patryk Bartków (64’ Mateusz Barzęczek).

LKS Barycz Sułów: Filip Koczorowski – Dominik Walkus, Szymon Iwanicki, Piotr Możdrzech, Adrian Puchała, Michał Musioł, Jakub Kazanecki, Maciej Bachta, Sebastian Zagórski, Dawid Bąk, Paweł Basa.

Widzów 100.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

FOTO + wypowiedzi: #WKS Wierzbice vs LKS Barycz Sułów

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL