#WKS Wierzbice 3:1 Orzeł Pawłowice !

Bramki :

24 minuta KONRAD KĄTNY ( rzut karny )

73 minuta ORZEŁ PAWŁOWICE

85 minuta MATEUSZ KOPERNICKI

90 minuta RAFAŁ RYBIŃSKI ( rzut karny )

Spotkanie odbyło się w bardzo wietrznej atmosferze , od początku było widać że wiatr nie jest sprzymierzeńcem jednej jak i drugiej drużyny, przytrafiały się na pozór proste błędy, które w normalnych warunkach pewnie by się nie wydarzyły.

Ten wiatr pomógł nam już na początku spotkania , po zamieszaniu w polu karnym gracz Pawłowic oddał strzał głową , wszyscy myśleli że futbolówka będzie już w bramce , ona odbiła się od murawy i na całe szczęście nie wpadła do bramki .

Drużyna Orła Pawłowice od samego początku pokazała że fizycznie czuje się bardzo dobrze , zdominowali środek pola , byli bardzo aktywni i pokazywali agresywną grę defensywną .

W odstępie kilku minut notujemy 2 groźne straty , kolegów w bloku defensywnego ratuje Suppan.

Nasza ekipa nastawiła się w pierwszych 30 minutach na kontratak , obronę gości próbowali rozmontować Rybiński wraz z Wejerowskim, za każdym razem na posterunku byli stoperzy z Pawiłowic.

Na drugą odsłonę spotkania trener postanowił wpuścić Michała Ociese ( boisko opuścił Maciej Głogowski , który w tym meczy wystąpił na boku pomocy ).

Jak się później okazało była to dobra zagrywka naszego trenera , skrzydłowy wyraźnie rozruszał naszą grę . Zanotował kilka przebojowych akcji w polu karnym . Pojawiły się klarowne sytuacje bramkowe,  czy też rzuty rożne, po których uderzali między innymi Suppan czy Parada.

W 62 minucie piłki po dośrodkowaniu z prawej strony nie złapał nasz bramkarz, zrobiło się zamieszanie w polu karnym i poprzeczna uratowała nasz zespół przed stratą bramki .

65 minuta i odgryzamy się trójkową akcją Boruta-Wejerowski-Rybiński, w ostatniej chwili znów interweniują goście .

Kolejne minuty to przewaga naszego zespołu , 65 minuta faul na Dominiku Wejerowskim na 22 metrze, do piłki podszedł “Ryba ” i huknął w poprzeczkę.

Minutę później Śmigielskiego zmienił Kopernicki.

Chwilowa przewaga musiała nas rozprężyć , nasz blok defensywny przy próbie wyprowadzenia ataku traci piłkę, napastnik Pawłowic z numerem “11” skorzystał z tego błędu i pokonał Matlaka, mamy 1:1 .

Orzeł poszedł za ciosem i kilkukrotnie było widać że dostał “wiatr w żagle ” , lecz to my mieliśmy ostatnie słowo.

Wprowadzony kilka minut wcześniej Kopernicki strzela na 2:1 w 86 minucie , przy tym trafieniu należy pokreślić bardzo dobrą prace przy pressingu .

Kilka minut później mamy rzut karny , dobre pół boiska przebiegł z piłką Gębarzewski dryblując miedzy zawodnikami gości podał do Rybińskiego który był faulowany  i mamy rzut karny.

Do futbolówki podszedł sam poszkodowany , i nie pomylił się mamy 3;1 !

Na sam koniec meczu kontuzji po powrocie na zieloną murawę doznał Patryk Bartków , trzymamy kciuki że to nic poważnego i szybko zobaczymy go na boisku !!!