#WKS Wierzbice NEWS – renowacja w naszej lidze, Polonia Środa Śl. wzmacnia „tabor”, Strzelinianka zamelduje się w grafiku? TUNING Kl. Okręgowej.

#WKS Wierzbice NEWS – renowacja w naszej lidze, Polonia Środa Śl. wzmacnia „tabor”, Strzelinianka zamelduje się w grafiku? TUNING Kl. Okręgowej.

Jeszcze nie usłyszeliśmy pierwszego gwizdka ligowej rywalizacji w Klasie Okręgowej gr. Wrocław, a kolorytu naszej lidze dodają nowe napływające istotne „strzały” informacyjne. Na Oporowską 62 do Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w dn. 21 lipca, wpłyną formalny wniosek połączenia Klubów Polonia Środa Śląska (nasza gr. Kl. O.) ze Zjednoczonymi Szczepanów (kl. A gr. Wrocław gr. I). Może to szybko oznaczać, że nasz Przeciwnik zostanie wzmocniony zasobem zawodników ze Szczepanowa, natomiast w odwrotnym kierunku do II zespołu (będzie grał nadal w kl. A gr. I)  podążą gracze nie mieszczący się w kadrze seniorów Polonistów oraz juniorzy z szansą do ogrania na poziomie seniorskim.

Jest to sygnał że Polonia Środa Śl. – może liczyć się w ścisłej stawce naszej grupy, jako już doświadczony Klub na tym poziomie, nie jednemu zabierze punkty. W 10 kolejce jako gospodarze meczu w takim razie powalczymy o komplet z „nową” ekipą Środy Śląskiej.

To może być nie koniec „modernizacji” naszej „najciekawszej okręgówki” – pojawia się świeże info. o kolejnej przymiarce do tzw. fuzji. Olimpia Podgaj może połączyć siły ze Strzelinianką Strzelin. W DZPN są „na stole” kolejne kwity czekający na rozpatrzenie. Oznaczać to może, że wkrótce zawita do naszego grona „wspólny” Klub, który doda kolorytu lidze. W planach będzie to Strzelinianka Strzelin (nikomu nie trzeba przedstawiać historii, jeszcze niedawno IV-ligowiec), rezerwy zagrają pod szyldem drugiej drużyny i nadal będą występować w kl. A gr IV. Koncepcja szkoleniowa porównawcza do Środy Śląskiej – taki układ sił Strzelin/Podgaj może również „namieszać w ligowej stawce”. W trzeciej kolejce przekonamy się na własnej „skórze” autokar #WKS Wierzbice może podążyć w kierunku Strzelina.

To nie ostatni „hit” informacyjny jaki może dotyczyć ew. „wspólnej drogi” – jeden z Klubów naszej ligi ma w planach „naprawę pokładu”, zaczyna ponownie zbierać odpowiednie narzędzia aby, być może – mocno wystrzelić z „bombową” siłą – coś było i jest na rzeczy…!

Czy dojdzie do obalenia mitów, że takie rozwiązania (połączenia) są niepraktycznie – nie powiodły się – niebawem możemy się przekonać obserwując walkę o punkty i dalsze poczynania (każdy ma pełne prawo ocenić sam). Są też kontr-argumenty trafiające do logiki: poprawa organizacyjna, ekonomiczna, sportowa, infrastrukturalna, tzw. klimatu, zaktywizowania ludzi z wydaje się odrębnych środowisk, a w rezultacie bliskich sobie w sporcie. Może to wskazywać inny – nowy kierunek znaku czasu w naszej dyscyplinie.

Jak dodam, że w naszej „najciekawszej okręgówce”, może poczuć przykry smak degradacji nawet 7 zespołów – no to mamy niezły „role-koster” zanim zaczęliśmy.

Jesteś ciekawy szukasz informacji o #WKS Wierzbice – czytaj niezwłocznie / niebawem w  #kalendarium Wierzbickiego WKS’u:

Zmiana rywala ostatniego sparingu.

#WKS Wierzbice przed rundą jesienną Trener i Zawodnicy cytowani.

Zarząd #WKS Wierzbice konkretni ludzie z pasją, zaangażowaniem, zrozumieniem, uśmiechnięci –  wyznaczają wspólne cele.

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL