Wygrana wyszarpana w końcówce ! #WKS Wierzbice 2:1 Orzeł Marszowice .

#WKS Wierzbice 2:1 Orzeł Marszowice

Niedziela 06.06.2021 15:00 stadion Wierzbice

Skład : 27.Matlak, 8.Michalak Kpt., 4.Parada,16.Suppan,13.Pych,22.Śmigielski,6.Boruta,17.Gębarzewski,7.Kopernicki,18.Głogowski,10.Rybiński

Bramki :

21′ Orzeł Marszowice

45′ Dariusz Michalak (#WKS) as. Adam Gębarzewski

80′ Rybiński

✅ Bardzo słabo wyglądał początek meczu , chaos  w środku pola , obie drużyny nie mogły dobrze  wejść w mecz .

✅Od początku próbowaliśmy rozruszać szczelną obronę gości akcjami w bocznych strefach boiska, co często skutkowało rzutami rożnymi czy wolnymi, niestety bramkarz nie musiał pokazać swoich umiejętności.

✅Od początku meczu nasi stoperzy próbowali oszukać obronę gości długimi podaniami na boki boiska , sporo piłek otrzymał Śmigielski jednak prawy obrońca gości był dobrze dysponowany i nie dawał się przechytrzyć .

✅Pierwsza groźna sytuacja to dwójkowa akcja Gębarzewski-Kopernicki, niestety arbiter dopatrzył się spalonego .

✅ W dalszej części spotkania klaruje się nasza przewaga , sprytne podanie Suppana do dobrze ustawionego Rybińskiego zza obrońców wyklarowało sytuacje podbramkową , niestety w ostatniej chwili wybija kapitan gości.

✅ W 21 po nieudanej próbie pressingu naszej drużyny Orzeł wyprowadza kontrę  lewą stroną boiska i napastnik z numerem 19 pokonuje Matlaka.

Po stracie bramki  chcieliśmy natychmiast odrobić straty , niestety widać było jakąś niepewność w naszych szeregach, masa niedokładności , wzajemne pretensje .

Całe szczęście , tzw. “bramkę do szatni” po  świetnej dwójkowej akcji zdobył Darek Michalak (as .Adam Gębarzewski) . Nasz lewy obrońca przebiegł pół boiska i po wymianie podań plasowanym strzałem w lewy róg bramki pokonał bramkarza gości.

Na drugą połowę trener postanowił zmienić lekko skład; Kątny wszedł za Śmigielskiego.

Doświadczony pomocnik od razu “zameldował ” się na placu gry posyłając do bocznych pomocników oskrzydlające podania .

Druga połowa to głównie próby ataków bokami boiska , dużo wiatru w szeregach gości zrobił Głogowski , kilka razy dobrze włączył się Pych szukający w polu karnym Rybińskiego .

Szybkie akcje w bocznych strefach przyniosły nam wiele stałych fragmentów , Dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Głogowski, później swojego szczęścia próbował Rybiński lecz świetną interwencje zaliczył bramkarz gości,  zabrakło bardzo mało żeby nasza drużyna wyszła na prowadzenie.

✅ W 80 minucie gry Marszowice próbowały wycofać akcje , jednak złe podanie przejął nasz najlepszy snajper ,nie dał się dogonić i z ostrego kąta umieścił futbolówkę w bramce . Mamy 2:1 !

✅Pod koniec meczu mieliśmy jeszcze 1 dogodną sytuację , lecz w ostatniej chwili wślizgiem piłkę wybija kapitan z Marszowic .

✅ Ostatnia akcja meczu , po faulu z prawej strony Orzeł ma rzut wolny , w pole karne wszedł nawet bramkarz i to właśnie do niego została skierowana futbolówka, piłka ląduje jednak poza bramką.

Wygrywamy bardzo ważny mecz , mecz walki i z tego się trzeba cieszyć !!

Następna kolejka już 12 czerwca o godzinie 17:00 , przeciwnikiem  Parasol Wrocław !