Wysokie zwycięstwo z Parasolem Wrocław !

Parasol Wrocław 0:6 (0:1 )WKS Wierzbice

Sobota 12.06.2021 17:00

Skład : 27.Matlak, 8.Michalak,4.Parada,6.Boruta,13.Pych,22.Śmigielski,20.Wejerowski,17.Gębarzewski,3.Kątny Kpt. ,18.Głogowski,10.Rybiński

Bramki :

43′ Kątny (as. Śmigielski)

48′ Kątny (as. Rybiński)

54′ Kątny (as. Rybiński)

70’Wejerowski (as. Wejerowski)

80′ Rybiński ( as. Głogowski )

90′ Kowalski (as. Rybiński )

✅ Spotkanie zaczęło się zupełnie inaczej niż tydzień temu nie chcieliśmy pozwolić rywalowi żeby gra mu „pasowała” i od początku zastosowaliśmy wysoki pressing  , co chwile kolegów do wyższego podejścia do rywali zachęcali swoimi ruchami Rybiński i Wejerowski.

✅Już na samym początku okazje po przejęciu niecelnego podania od obrońców Parasola miał wcześniej wspomniany Dominik Wejerowski, chciał on jednak wyłożyć piłkę nadbiegającemu koledze , którego niestety zablokowali obrońcy wrocławskiego klubu.

W 7 minucie świetne długie podanie Matlaka znajduje drogę do Rybińskiego , ten świetnie przyjmuje i klaruje sytuacje sam na sam Śmigielskiemu , niestety sędzia wypatrzył się spalonego .

Kolejne minuty to mozolnie przygotowany atak pozycyjny , próbowaliśmy od początku rozbujać skrzydła  z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej, mogliśmy zobaczyć szybkie trójkowe akcje często grane z pierwszej piłki .

Te rozbujane boki często były faulowane , Głogowski czy Śmigielski byli za szybcy dla obrońców gospodarzy , z tych fauli mieliśmy sporo sytuacji po rzutach wolnych uderzali między innymi Parada czy Wejerowski.

W 33 minucie mieliśmy sporo szczęścia , myślami byliśmy już chyba w polu karnym gospodarzy…niegroźna sytuacja, piłka wycofana do obrońców , niefortunnie przyjmuje Boruta któremu piłka ześlizgnęła się z buta i uciekła w stronę bramki  tam czujnie przejął ją napastnik Parasola, tylko nie wiedzieć czemu ( nie był atakowany ) próbował przelobować naszego bramkarza , zrobił to jednak niedokładnie i to Matlak w tym pojednyku był górą

Po kliku minutach niedokładnej gry wyprowadzamy szybką kontrę , Wejerowski z własnej połowy wypuścił podaniem lewą stroną Śmigielskiego, ten przedryblował jednego z obrońców , oddał strzał w prawy dolny róg , bramkarz z trudem obronił lecz nie miał żadnych szans przy dobitce Kątnego.

Wygrywamy 0;1 pierwszą połowę i znów strzelamy tzw. bramkę do szatni .

✅Drugą połowę zaczynamy bardzo dobrze , znów pressing , który już na początku przynosi efekty , tuż po rozpoczęciu faulowany  w polu karnym jest Rybiński ( rzut karny na bramkę zamienia Kątny )

✅54 minuta i mamy taką samą sytuacje przejęcie w środkowej strefie boiska , szybka piłka do Rybińskiego i … rzut karny ( do piłki podchodzi Kątny i … nasz Kapitan zdobywa hat-trick !)

✅ W dalszej części spotkania klaruje się nasza przewaga , gospodarze już wiedzieli że nie zdołają z nami wygrać , a naszych zawodników 0:3 nie satysfakcjonowało , co chwilę próbowaliśmy ataków , w 70 minucie do przodu podłączył się Pych, dograł w pole karne do Ryby , ten przytomnie wycofał na 16 metr do Wejerowskiego i plasowanym strzałem umieszcza piłkę w bramce.

✅Swoich sił na boku próbował kilkukrotnie Głogowski , niestety uderzał niecelnie , za to w 80 minucie kapitalnie obsłużył podaniem zza obrońców Rybińskiego, nasz napastnik takich sytuacji nie marnuje i mamy już 5 bramkę w tym meczu.

✅ Ostatnia akcja meczu także zakończyła się golem , dobra gra defensywna środkowych pomocników , kolejne przyjęcie piłki i szybka kontra , tym razem hat-trick ( tyle że w asystach) zaliczył Rybiński  który świetnie obsłużył Kowalskiego

Następna kolejka już 19 czerwca o godzinie 17:00 , przeciwnikiem  Pogoń Oleśnica !