Zapowiedź: tryb sport włączony, gramy z niedawnym IV-ligowcem – #WKS Wierzbice vs KS WIWA Goszcz.

Zapowiedź: tryb sport włączony, gramy z niedawnym IV-ligowcem – #WKS Wierzbice vs KS WIWA Goszcz.   

Najbliższym przeciwnikiem #WKS Wierzbice będzie były czwarto-ligowiec z Goszcza. Swego czasu sobotni rywale potrafili zbierać punkty na wyższym poziomie, a obecnie to Klub odbudowujący swoją pozycję w ligowej hierarchii – uznawany w klasie „O” za solidny.

KS WIWA Goszcz tworzy drużynę w oparciu o zawodników ze swojego regionu. W ubiegłym sezonie, aby nie pozostawać na IV-ligowym poziomie, mierząc swoje siły, zdecydowali się na grę w klasie okręgowej. Przed sezonem uznawano tego Rywala jako solidny team – biorąc pod uwagę m.in. ich trzy sezony spędzone w IV-lidze, przewidując, że mogą znaleźć się w gronie mocniejszych, wymagających.

Po rozegranych 15 kolejkach i 14 meczach, WIWA zajmuje 8 pozycje w tabeli z dorobkiem 21 punktów – bilans: 6 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek. W bramkach mają ujemny bilans 5 (32 strzelone do 37 straconych). Jest to drużyna, która lepiej jak dotąd radzi sobie na wyjazdach! Z sześciu wygranych pięciokrotnie zrobili to na nie swoim gruncie – zgarniając komplet punktów na terenie rywali: 1:2 z Strzelinianką Strzelin, 4:5 z Czarnymi Jelcz-Laskowice, 1:5 z Orłem Pawłowice, 0:3 z Orłem Marszowice, 1:2 z Zachodem Sobótka. Mają obecnie serię trzech meczy bez porażki – w ostatniej kolejce wysoko pokonali u siebie 4:1 KS Żórawina.

W naszym przypadku, pozostały nam trzy mecze do rozegrania w obecnej kampanii – odpowiednio; właśnie pierwszy z WIWĄ Goszcz, następnie już w najbliższą środę 11 listopada wyjazd do KS Żórawina, w 18 kolejce pauza i na zakończenie tego roku piłkarskiego, na swoim stadionie 21 listopada Kolektyw Radwanice. W obecnej sytuacji sanitarnej – każdy tydzień jest w pewnym sensie niewiadomą pod względem możliwości wprowadzenia kolejnych obostrzeń, natomiast w pełni realnym wydaje się rozegranie dwóch najbliższych kolejek. Czy taki scenariusz się potwierdzi, przekonamy się w następnym tygodniu – tym czasem w naszym obozie koncentracja na najbliższym meczu, już jutro KS Wiwa Goszcz, z wiadomych względów, tego meczu nie zobaczą Kibice.

16 KOLEJKA KEEZA KLASA OKRĘGOWA Gr. WROCŁAW

sobota 7 listopada godz. 13:30 stadion Wierzbice.

#WKS Wierzbice vs KS WIWA Goszcz

MECZ BEZ UDZIAŁU KIBICÓW

Zapraszamy do odwiedzin – sprawdzaj i czytaj, wszystko o #WKS Wierzbice na www.wkswierzbice.pl oraz na oficjalnym FB naszego Klubu @WKSWIERZBICEOFFICIAL